Trwa ładowanie...

Kosmetyki na cienie pod oczami

Avatar placeholder
Weronika Buczkowska 23.05.2023 17:01
Kosmetyki na cienie pod oczami
Kosmetyki na cienie pod oczami

Kosmetyki na cienie pod oczami, takie jak korektor pomagają usunąć przebarwienia skóry. Takie mankamenty urody zmieniają całkowicie wygląd twarzy, dlatego odrobina korektora maskującego zdziała cuda. Dotyczy to zwłaszcza tzw. cieni dziedzicznych, niewynikających z przemęczenia, niewyspanej nocy czy alergii. Sińce pod oczami z wiekiem utrzymują się z coraz większym natężeniem. Nawet w przypadku „okazjonalnych” cieni pod oczami, trudno jest im zaradzić zwykłym kremem.

spis treści

1. Jak używać korektora na cienie pod oczami?

Zadaniem dobrego korektora do twarzy jest wyrównanie kolorytu skóry, maskowanie jej niedoskonałości i lekkie rozjaśnienie. Korektor pod oczy powinien być jaśniejszy od podkładu. Kosmetyk nakłada się na czystą skórę, kilka minut po wchłonięciu kremu. Im mniej korektora pod oczami – tym lepiej. Celem makijażu jest właśnie stworzenie iluzji młodej, świeżej, idealnej cery, a nie maski teatralnej. Odrobinę korektora nakłada się na zewnętrzną stronę dłoni, rozcierając go delikatnie czystym palcem tak, aby się lekko ogrzał.

Następnie delikatnie wklepuje się go w skórę, nie wcierając, gdyż może to powodować niepotrzebne rozciąganie skóry. Zdecydowanie lepiej jest nałożyć kilka cieniutkich warstw korektora niż jedną, grubszą. Ma się wtedy gwarancję, że nie zleje się z resztą makijażu, nie będzie się zbierał w zmarszczki, a jednocześnie zapewni optymalne zakrycie cieni. Po nałożeniu odpowiedniej ilości korektora utrwala się go za pomocą pudru sypkiego, który wgniata się w skórę w kierunku wzrostu włosów na twarzy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Sposoby na cienie pod oczami

Cienie pod oczami mogą być skutkiem nadmiaru soli w organizmie, więc na początku należy wyeliminować ją ze swojej diety. Warto też pić dużo niskosodowej wody mineralnej i zażywać witaminę A i E. Domowe sposoby na cienie pod oczami to stosowanie kompresów z maślanki, czarnej herbaty, lipy i bławatka. Pomocne okazują się okłady z rumianku, lecz należy postępować z nimi ostrożnie, ponieważ rozjaśniają brwi i rzęsy. Sok z ogórka albo surowego ziemniaka poprawia koloryt skóry i delikatnie likwiduje obrzęk. Należy codziennie rano masować okolice oczu kostkami lodu, a na noc nakładać specjalną opaskę schłodzoną w lodówce. Niezmiernie ważne jest również noszenie okularów przeciwsłonecznych oraz unikanie spędzania długich godzin przed komputerem.

Sok z ziemniaka na twarz i włosy. Jak przygotować pielęgnacyjny płyn z ziemniaka?
Sok z ziemniaka na twarz i włosy. Jak przygotować pielęgnacyjny płyn z ziemniaka?

Sok z ziemniaka to naturalny preparat, który świetnie sprawdza się w pielęgnacji urody. Polecany jest

przeczytaj artykuł

3. Krem rozjaśniający cienie pod oczami

W aptekach i drogeriach dostępne są kosmetyki pomagające w walce z opuchlizną. Kremy pod oczy wygładzają skórę sprawiając, że żyłki pod oczami są mniej widoczne. Dobry kosmetyk powinien zawierać witaminę K i mieć konsystencję, która łatwo się rozprowadza. Jeśli cienie pod oczami powstają wskutek ekspozycji na słońcu, należy wybrać krem z hydroksywasami. Bardzo ciemne cienie pod oczami mogą wymagać wizyty u dermatologa i kupna sprzedawanych na receptę kremów zawierających hydrochinon.

Skóra pod oczami jest podatna na powstanie ciemnych cieni, zmarszczek i pękających naczynek, zwłaszcza gdy spędza się dużo czasu przed komputerem lub nie dostarcza się organizmowi wystarczającej ilości snu. Korektor pod oczy powinien skutecznie zamaskować nieestetyczną opuchliznę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze