Trwa ładowanie...

Co daje kreatyna na redukcji? – działanie, zalety, siła, efekty

Kreatyna jest bardzo istotnym składnikiem suplementów diety wśród osób i sportowców ćwiczących na siłowni. Kreatyna sprawia, że dużo łatwiej nam zbudować masę mięśniową, jednak wiele osób ma wątpliwości czy jest ona również skuteczna w czasie redukcji tkanki tłuszczowej. Eksperci jednak uspokajają, że w czasie redukcji można stosować kreatynę.

Zobacz film: "Ekspresowe odchudzanie [Specjalista radzi]"

spis treści

1. Co daje kreatyna na redukcji? - działanie

W okresie redukcji bardzo trudno jest zachować zbudowaną masę mięśniową. Dzieje się tak, ponieważ spalając podskórną tkankę tłuszczową, spalamy również po części mięśnie. Co daje kreatyna w okresie redukcji? Suplementacja kreatyną na redukcji może pomóc zapobiec takiej sytuacji. Innymi słowy, stosując kreatynę na redukcji, nie musimy się obawiać, że stracimy również mięśnie.

2. Co daje kreatyna na redukcji? - zalety

Co daje kreatyna? Jakie są zalety kreatyny? Zapobiega ona uszkodzeniom białek mięśniowych. Kreatyna ma silne działanie kataboliczne. Co oznacza, ze ma ona wpływ na proces regeneracji mięśni dzięki temu, że odbudowuje ATP, czyli uniwersalny przenośnik energii, który wraz z miozyną i aktyną powoduje skurcz mięśni.

Im więcej ATP w naszym organizmie tym szybciej i łatwiej dochodzi do regeneracji uszkodzonych po wysiłku mięśni. Kreatyna na redukcji w skuteczny sposób sprawi, że pozbędziemy się również z mięśni kwasu mlekowego oraz zachowamy odpowiedni poziom nawodnienia.

Kreatynę na redukcji warto połączyć z glutaminą i BCAA. Dzięki nim procesy regeneracyjne będą skuteczniejsze i szybsze.

3. Co daje kreatyna na redukcji? - siła

W czasie redukcji wiele osób odczuwa spadek swoich możliwości. Bardzo często redukcja sprawia, że mamy po prostu mniej siły. Co w takim przypadku daje kreatyna? Kreatyna w czasie redukcji sprawi, że będziemy mieć nadal siłę do treningu. Kreatyna na redukcji dzięki temu, że wspomaga procesy odbudowy mięśni, sprawi, że mięśnie są też wzmocnione, a co za tym idzie silniejsze. Innymi słowy, kreatyna na redukcji pozwoli nam zachować dotychczasową siłę i wytrzymałość. Kreatyna na redukcji umożliwia trenowanie na takim samym poziomie intensywności jak wcześniej.

4. Co daje kreatyna na redukcji? - efekty

Kreatyna jest suplementem diety, o którym warto pamiętać zarówno w czasie budowania masy mięśniowej, jak i w czasie redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Kreatyna na redukcji pozwoli zachować jakość i ilość uzyskanej w wyniku treningów masy mięśniowej. Dzięki stosowaniu kreatyny na redukcji mięśnie zachowają swoją dotychczasową grubość i gęstość, nie stracimy więc efektów naszej dotychczasowej pracy.

Dodatkowo stosując kreatynę, nie tylko na redukcji, wspomoże ona nasz organizm w walce z wolnymi rodnikami oraz pozwoli nam zachować również odpowiedni skład naszego ciała. Ponadto warto sięgnąć po kreatynę ze względu na jej pozytywny wpływ na nasz umysł. Kreatyna bowiem wspomaga naszą pamięć oraz koncentrację.

Kreatyna pomoże nam również poradzić sobie ze skutkami braku odpowiedniej ilości snu. Jednocześnie kreatyna sprawi, że śpimy lepiej i mamy lepszy nastrój, co często jest problemem w czasie redukcji.

O kreatynie warto pamiętać w czasie treningów. Kreatyna pozytywnie wpływa na jakość treningów i ich efekty zarówno w czasie budowania masy mięśniowej, jak i w okresie redukcji. Dzięki suplementacji kreatyną na każdym etapie naszych treningów łatwiej uzyskamy estetyczną sylwetkę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.