Trwa ładowanie...

Laser co2 – wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu, cena

Laser co2 to nowoczesna metoda dające spektakularne, szybkie i długotrwałe efekty. Zabieg laserem co2 coraz chętniej jest wybierany przez pacjentów i polecany przez dermatologów. Co takiego daje popularny zabieg laserem co2? Ile kosztuje zabieg? I czy każdy może z niego skorzystać?

spis treści

1. Laser co2 – wskazania

Laser frakcyjny co2 służy do poprawienia stan ogólnego skóry. Regeneruje skórę, a także mocno stymuluje ją do wytwarzania kolagenu. Laser co2 ma za zadanie wygładzić skórę, a co za tym idzie zredukować zmarszczki oraz poprawić teksturę skóry.

Zobacz film: "Zamykanie naczyń za pomocą lasera"

Wskazania do zabiegu laserem co2:

Laseroterapia – prosty zabieg dla zdrowia i urody
Laseroterapia – prosty zabieg dla zdrowia i urody [5 zdjęć]

Chcesz poprawić swoją urodę, ale boisz się skalpela? Pomocny może okazać się laser. To współcześnie

zobacz galerię

2. Laser co2 – przeciwwskazania

Niestety nie każda osoba może poddać się zabiegowi laserem co2. Każdy przypadek należy wcześniej skonsultować ze specjalistą, który powie czy leczenie jest możliwe, a jeżeli nie, to zaproponuje inny zabieg.

Do głównych przeciwwskazań do zabiegu laserem co2 należą:

3. Laser co2 – opis zabiegu

Zabieg laserem co2 można wykonywać na wielu częściach ciała (dekolt, szyja, twarz, dłonie). Zabieg można przeprowadzać również na obszarach ciała, które są pokryte zmarszczkami lub rozstępami.

Zabieg laserem co2 rozpoczyna się od zastosowania u pacjenta znieczulenia miejscowego, dzięki któremu ból jest zminimalizowany do minimum. Przed zabiegiem nakłada się w tym celu na skórę specjalny krem znieczulający.

Następnie skaner wypuszcza wiązkę laserową, która wykonuje w skórze mikroskopijne nakłucia, pozostawiając między nimi nieuszkodzone tkanki. Te nieuszkodzone punkty rozpoczynają proces gojenia się. Podczas tego procesu skóra silnie się regeneruje.

Obszar skóry, który poddany jest zabiegowi, uszkadzany jest tylko w 20 proc. Czas trwania zabiegu to około 75 minut.

4. Laser co2 – postępowanie po zabiegu

Tuż po zabiegu leserem co2 skóra może lekko krwawić i może wystąpić na niej rumień, który po trzech dniach powinien ustąpić. Skóra do tygodnia czasu po zabiegu może się złuszczać.

Całkowite leczenie trwa około 14 dni. Skórę można przemywać letnią wodą, a przez 7 dni po zabiegu nie można skóry kremować i malować.

Po ustąpieniu zaczerwienienia i obrzęku pacjent może zauważyć poprawę stanu skóry, jednak kolagen jest cały czas stymulowany, dlatego oczekiwany efekt może się pojawić nawet sześć miesięcy po zabiegu.

Dobrze jest powtarzać zabieg co miesiąc.

5. Laser co2 – cena

Koszt zabiegu laserem co2 jest bardzo wysoki. Niestety nie każdego stać na tego typu zabieg poprawiający urodę. Jeden zabieg na samą twarz kosztuje w granicach 2,5 tys. złotych i cena ta wzrasta wraz ze zwiększeniem obszarów skóry, które poddane mają być zabiegowi.

Musisz to wiedzieć

Cena zabiegu laserem co2 jest zależna również od miasta, w którym wykonywany jest zabieg, doświadczenia lekarza czy nawet renomy gabinetu.

Należy się dobrze zastanowić czy zabieg laserem co2 jest niezbędny. Co prawda przynosi on zauważalne i spektakularne efekty, jednak jego cena może odstraszać.

Lek. Izabela Lenartowicz
Laser co2 – wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu, cena
Laser co2 – wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu, cena
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.