Trwa ładowanie...

Masaż bańką chińską - rodzaje baniek, rodzaje masażu

Bańki chińskie kojarzą nam się z bolesnym leczeniem domowymi środkami. Jednak ten produkt chińskiej medycyny naturalnej nadaje się także do bardziej przyjemnych i relaksujących zabiegów, np. do masażu. Masaż bańką chińską to masaż relaksujący i masaż odchudzający, stosowany także jako sposób na cellulit. W zależności od tego, jaki rodzaj baniek chińskich wybierzemy, różne będzie ich zastosowanie. Masaż bańką chińską to zabieg z użyciem tych przyrządów, które łagodzą ból, poprawiają ukrwienie, zmniejszają obrzęki limfatyczne i pomagają walczyć z cellulitem. Masaż bańką chińską ma jeszcze jedną dużą zaletę - niewygórowaną cenę.

Zobacz film: "Masaż bańką chińską"

spis treści

1. Masaż bańką chińską - rodzaje baniek

Bańki chińskie, czyli szklane bądź wykonane z innego hermetycznego tworzywa naczynia są stawiane na plecach osób skarżących się na dolegliwości układu oddechowego, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca i bóle stawów. Mają okrągły kształt i zaokrąglone brzegi, dzięki którym bańka może zassać się na skórze. W zależności od ich rodzaju stosuje się je na różne sposoby:

  • bańki akupunkturowe są stawiane w odpowiednich punktach na ciele (w myśl zasad akupunktury),
  • bańki próżniowe (zimne) wysysają powietrze pod ciśnieniem,
  • bańki ogniowe (gorące) spalają powietrze dzięki podpaleniu brzegów naczynia,
  • bańki cięte, podczas użycia których krew zasysana jest do bańki dzięki delikatnym nacięciom naskórka.

Masaż bańką chińską wymaga różnych rozmiarów baniek. Bańki do masażu różnią się wielkością - te większe stawiane są na sporych, dobrze umięśnionych powierzchniach, mniejsze w punktach trudno dostępnych i wrażliwych.

Masaż za pomocą bańki chińskiej
Masaż za pomocą bańki chińskiej

Masaż bańką chińską to skuteczny sposób na zwalczenie cellulitu w bardzo krótkim czasie. Pobudza krążenie...

zobacz galerię

2. Masaż bańką chińską - rodzaje masażu

Popularność, jaką cieszy się zabieg stawiania baniek, przyniosła bańkom chińskim nowe zastosowanie. Bańki zaczęły być używane jako leczniczy masaż bańką chińską, który polega na przesuwaniu naczynek po bolesnych miejscach na ciele. Efekt masażu bańką chińską polega na złagodzeniu bólu, odprężenia i relaksie jednocześnie. Taki masaż bańką chińską wykonywany jest po nałożeniu na skórę olejku, który pełni funkcję amortyzującą.

Dużo większym zainteresowaniem w temacie baniek chińskich cieszy się masaż bańką chińską na odchudzanie. Popularne bańki chińskie mają zastosowanie w kosmetologii jako masaż antycellulitowy lub drenaż limfatyczny. Masaż bańką chińską sprzyja poprawianiu krążenia krwi, oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga przemianę materii.

Dzięki temu przyspieszony zostaje proces spalania tłuszczu. To sprawia, że umięśnione i obfite często w tkankę tłuszczową (bo tylko takie miejsca są całkowicie bezpieczne do stawiania baniek chińskich) uda, na których lubi pojawiać się pomarańczowa skórka, zostaną odżywione i pobudzone do pracy w spalaniu tłuszczu. Tym samym masaż bańką chińską jest jednym z zabiegów odchudzających.

Antycellulitowy masaż bańką chińską trwa ok. 15-30 minut. Należy go wykonywać w seriach 10-12 zabiegów, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktyczny masaż bańką chińską wykonuje się przynajmniej raz w tygodniu. Po zabiegu w miejscu postawienia bańki pojawiają się wybroczyny, które wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

Masaż bańką chińską może być zażywany przez każdego, nie licząc kobiet w ciąży lub w okresie menstruacji, a także osób cierpiących na żylaki.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.