Trwa ładowanie...

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny
Masaż relaksacyjny (Zdjęcie autorstwa: Mac Hotels / CC BY-NC-SA 2.0)

Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne - wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

spis treści

1. Właściwości masażu relaksacyjnego

Masaż - zdjęcia
Masaż - zdjęcia [3 zdjęcia]

Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowywać mięśnie do wysiłku.

zobacz galerię

Aby zapomnieć o stresie i zregenerować utraconą witalność warto zafundować sobie masaż. Dobrze wykonany może dodać wiele energii, wyciszyć i zrelaksować. Wykonany przez bliską osobę działa podwójnie, gdyż dotyk ukochanego człowieka koi nerwy i poprawia samopoczucie. Jednak masaż wykonany przez profesjonalistę daje o wiele więcej niż tylko odprężenie. Masaż odprężający stosuje się, aby pozbyć się uporczywych bólów, zapobiec kontuzjom i wspomagać rehabilitację. Dodatkowo wpływa on na nasz wygląd. Można dzięki niemu kształtować sylwetkę i przyspieszać proces spalania tłuszczu.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Poprzez usprawnienie krążenia krwi i stymulację układu limfatycznego nasz organizm szybciej pozbywa się toksyn, co wpływa na jędrność i elastyczność naszej skóry. Masaż rozbija tkankę tłuszczową, a to powoduje, że nasza sylwetka staje się smuklejsza i piękniejsza. Masować można twarz, stopy, kark lub całe ciało. Inne korzyści płynące ze stosowania masażu to:

  • lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek,
  • pobudzenie czynności gruczołów i przyspieszenie przemiany materii,
  • działanie przeciwzakrzepowe,
  • miejscowe rozszerzenie naczyń włosowatych,
  • szybsze wchłanianie obrzęków i wysięków.

2. Na czym polega masaż relaksacyjny?

Najpopularniejsze typy masażu to:

To tylko niektóre rodzaje masażów oferowane przez salony kosmetyczne. Jednym z najbardziej lubianych jest również masaż relaksacyjny. Wykonuje się go przy użyciu takich technik, jak:

  • głaskanie podłużne, poprzeczne, kuliste – są to powolne, delikatne ruchy wykonywane przy użyciu palców lub całych dłoni. Głaskanie poprawia krążenie krwi i limfy, uspokaja system nerwowy i łagodzi stresy. Głaskanie zazwyczaj rozpoczyna i kończy masaż;
  • ugniatanie – ruchy można wykonywać całymi dłońmi albo jedynie opuszkami palców. Celem ugniatania jest poprawienie ukrwienia;
  • delikatne rozcieranie – to uciskanie ciała dłońmi zaciśniętymi w pięści, bez rozciągania skóry. Rozcieranie wspomaga likwidację obrzęków, cellulitu oraz złogów;
  • oklepywanie – całą dłonią lub tylko kantem oklepujemy ciało w celu pobudzenia krążenia.

Ważne jest, aby ruchy były powolne i płynne, przy użyciu środków poślizgowych obejmujących całe ciało człowieka. Masaż można wykonywać codziennie, a czas jego trwania wynosi około godziny.

Masaż ciała staje się jednym z najbardziej popularnych zabiegów upiększających skórę. Dlatego warto zwolnić, znaleźć trochę wolnego czasu i wybrać się na relaksujący i zdrowotny masaż.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze