Trwa ładowanie...

Maski do paintballa

Maski do paintballa są niezbędne wszystkim grającym, aby w pełni cieszyć się zabawą w paintball ze znajomymi. Specjalne maski do paintballa zapewniają bezpieczeństwo całej twarzy, a szczególnie oczu i uszu, w trakcie gry. Zestaw paintball nigdy nie będzie kompletny bez profesjonalnej maski do paintballa. Aby odpowiednio ją dobrać, musisz zwrócić uwagę na jej wygodę, zapewnianą przez nią widoczność i ochronę, jaką oferuje. Sprzęt paintballowy zawsze należy wybierać jak najlepszej jakości.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

spis treści

1. Z czego składają się maski do paintballa?

Akcesoria do paintballa powinny być... akcesoriami do paintballa. Maska niewyprodukowana specjalnie do tego celu nie nadaje się do tego typu rozrywki. Równie mało pomocne będą okulary przeciwsłoneczne czy okulary ochronne – to nie jest odpowiedni sprzęt paintballowy. Zaopatrz się więc w profesjonalny zestaw do paintballa, jeśli chcesz uniknąć kontuzji. Pamiętaj, że kulki do paintballa uderzają z prędkością 95 m/s i tylko profesjonalna ochrona gwarantuje ci bezpieczeństwo.

Maska do paintballa musi chronić co najmniej całą twarz, składa się więc z:

  • gogli,
  • ochraniaczy na dolną połowę twarzy,
  • ochraniaczy na uszy,
  • daszka,
  • w niektórych przypadkach maska chroni całą głowę, łącznie z jej tyłem (w rozgrywkach na zamkniętych przestrzeniach).

2. Jak wybrać maskę do paintballa?

Przede wszystkim zmierz w sklepie kilka różnych masek. Wybierz tę, w której jest ci wygodnie. Chyba nie chcesz, aby zabawę zepsuła ci zsuwająca się z głowy maska lub niewygodne zapięcie? Zwróć także uwagę na widoczność, jaką dają ci gogle. Paintball wymaga często widzenia także kątem oka – dobrze zbudowane gogle dadzą ci duży kąt widzenia. Widoczność pogarszają również zaparowane szkła, dlatego wybierz termiczne, przeciwmgielne szyby. Zastanów się też, jak często i przy jakiej pogodzie chętniej będziesz grał. Jeśli lubisz zawody w słoneczne dni, maska powinna mieć przyciemniane szybki, by promienie słoneczne nie oślepiały cię. W przypadku, gdy uwielbiasz grę w lesie, wybierz model maski, który posiada szkła bursztynowe lub żółte. Słuch w paintballu jest również ważny, dlatego staraj się wypróbować maskę pod tym względem, czy nie zasłania ci całkowicie uszu. Oczywiście, powinna chronić uszy, ale także umożliwić graczowi usłyszenie skradającego się przeciwnika.

Dobre maski do paintballa warte są zwykle swojej ceny. Nie ograniczają widoczności zawodnikom, pozwalają im dobrze słyszeć i się porozumiewać, a także – przede wszystkim – chronią twarz przed uderzeniem piłką do paintballa. W przypadku maski do paintballa warto wybrać droższą i lepszej firmy, ponieważ często zdarza się, że w tańszych maskach mamy utrudnioną widoczność, w wyniku zaparowania gogli. Jeśli jednak kupiłeś już maskę, która często zaparowywuje, spróbuj przecierać „okulary” specjalnym płynem. Niektóre sklepy mają w swojej ofercie płyny do przecierania gogli, zapobiegające ich zaparowaniu. O gogle trzeba szczególnie dbać, ponieważ są podatne na wszelkie zarysowania i uszkodzenia, dlatego warto kupić osłonki na same szybki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.