Trwa ładowanie...

Muzyka do ćwiczeń – przykłady

Muzyka do ćwiczeń jest ważnym elementem podczas każdego treningu. Dzięki słuchaniu muzyki wprawiamy siebie w lepszy nastrój i mamy więcej motywacji. Muzyka do ćwiczeń urozmaica, czasami monotonne ćwiczenia. Muzyki można słuchać przez telefon czy z pendriva, a listę ulubionych przebojów można mieć zawsze przy sobie. Czy istnieje ranking piosnek do ćwiczeń?

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Muzyka do ćwiczeń – przykłady

Muzyka do ćwiczeń czasami jest podstawowym elementem treningu. Niektóre formy aktywności fizycznej, nie potrafią się obejść bez odpowiedniej muzyki. Ćwicząc na siłowni, czasami można słuchać ogólnodostępnej muzyki puszczonej, np.: z radio, jednak taniec rumby bez odpowiedniej muzyki nie mają sensu.

Muzyka do ćwiczeń jest potrzebna jako element do zajęć, ale może być tylko ich dodatkiem – chodzi tutaj o sporty indywidualne, np.: bieganie, jazda na rowerze. Muzyka do ćwiczeń powinna być rytmiczna i żywiołowa, dzięki niej niektórzy utrzymują stałe, odpowiednie tempo ćwiczeń.

Podczas ćwiczenia na siłowni muzyka może być spokojniejsza i wolniejsza. Podczas biegania często potrzebujemy dodatkowej stymulacji, dlatego wybierzmy takie piosenki, które działają na nas motywująco albo z którymi mamy pozytywne wspomnienia.

Muzyka do ćwiczeń zmienia się z roku na rok. Powstają nowe utwory, które wpadają w ucho, dlatego rzadko trwamy przy jednej liście piosnek przez kilka miesięcy. Do naszej playlisty dodajemy nowe kawałki i usuwamy. Są jednak pewne piosenki, wykonawcy, których najczęściej słuchamy, uprawiając sport.

Do tych najczęściej słuchanych wokalistów i zespół na świecie zalicza się:

 1. Eminem Kanye
 2. West Drake
 3. The Chainsmokers
 4. Sia
 5. Calvin Harris
 6. Rihanna The Weeknd
 7. Beyoncé
 8. David Guetta

Bardzo często wybieraną muzyka do ćwiczeń są piosenki motywujące. Do takich można zaliczyć:

 • Gonna Fly Now Scene;
 • We Are The Champions;
 • Going the Distance;
 • Eye of the Tiger;
 • Livin' On A Prayer;
 • Moves Like Jagger.

Jest także wiele innych piosenek do ćwiczeń, podczas których będziemy jeszcze sprawniejsi, pewniejsi siebie i skupieni na ćwiczeniach. Podczas ćwiczeń nasz mózg dostosowuje się do rytmu muzyki, której słucha, dlatego warto, wybrać taką muzykę do ćwiczeń, która będzie najbardziej odpowiadała naszemu treningowi.

Bardzo wiele przykładów muzyki do ćwiczeń znajdziemy na popularnych serwisach muzycznych, które stworzone są właśnie po to, aby badać upodobania ludzi do danych piosenek podczas wykonywania konkretnej aktywności fizycznej.

Muzyka do ćwiczeń nie musi służyć każdego. Są i takie osoby, które wolą trenować w spokoju, z własnymi myślami. Jeżeli nie mamy stworzonej playlisty, zawsze można skorzystać z serwisów internetowych i na nich odtwarzać wybraną muzykę do ćwiczeń, nawet po kilka razy. Ćwicząc w zaciszu domowym, najłatwiej jest słuchać ulubionej muzyki do ćwiczeń. Wystarczy włączyć telewizor lub radio i po prostu ćwiczyć. Muzyka do ćwiczeń jest uniwersalna i tak naprawdę służy wszystkim, nie tylko osobom ćwiczącym. Jeżeli mamy zły humor lub nastrój wręcz wyśmienity to muzyka często staje się dla nas podporą.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.