Trwa ładowanie...

Najpopularniejsze fitnessowe mity (WIDEO)

Avatar placeholder
11.12.2019 20:29

Każdy, kto chce zacząć ćwiczyć, pragnie to robić we właściwy sposób. Obecnie krąży wiele mitów, które mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Obejrzyj wideo i dowiedz się jak nie zrobić sobie krzywdy.

Obecnie wiele osób wybiera ćwiczenia w domu bez konsultacji z trenerem personalnym. Zazwyczaj ćwiczą samotnie i nie mają możliwości zapytania bardziej doświadczonej osoby. Może to spowodować niewłaściwe wykonywanie ćwiczeń, które może wywołać problemy z kręgosłupem, nadwerężenie kolan i wiele innych konsekwencji.

Najczęstsze błędy na zajęciach fitness to zbyt szybkie tempo i chęć zrobienia jak największej liczby powtórzeń. Dotyczy to wszystkich rodzajów treningu, np. ćwiczeń na brzuch, ćwiczeń na odchudzanie, ćwiczeń na pośladki, ćwiczeń na uda i pośladki i oraz treningu kardio. Błędy można popełniać również podczas ćwiczeń odchudzających biodra, ćwiczeń brzuszki, ćwiczeń na kręgosłup, ćwiczeń na smukłe łydki, ćwiczeń pilates oraz ćwiczeń pompki.

Błędy mogą pojawić się bez względu czy wykonujemy fitness czy aerobik](https://portal.abczdrowie.pl/fitness-czy-aerobik). Sprzęt fitness może pogorszyć sytuację, jeżeli nie korzystamy z niego poprawnie. To samo może stać się podczas stosowania piłki fitness, mimo że jej sposób użycia nie jest skomplikowany. Można wykonywać wiele różnych ćwiczeń, jednak należy zwracać uwagę na technikę i ćwiczenia wykonywać powoli i dokładnie. Zasada jest taka sama podczas najskuteczniejszych ćwiczeń na spalanie tkanki tłuszczowej, 6-weidera, ćwiczeń na rozstępy oraz ćwiczeń na talię. W filmie dowiesz się więcej na temat dbania o zdrowie i sposobów na uniknięcie kontuzji.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze