Trwa ładowanie...

Efekty po orbitreku – czym jest, jak ćwiczyć

Coraz więcej osób żyje w stylu fit. W praktyce oznacza to, że zaczynamy jeść zdrowiej i stawiamy na aktywność fizyczną. Szczególnie ćwiczenia cardio działają efektywnie na sylwetkę ciała. Jeśli dodatkowo jest to trening interwałowy, bardzo szybko jesteśmy w stanie uzyskać wymarzony pułap. Wielu z nas kupuje karnety na siłownię lub tworzy coś na jej kształt w domowym zaciszu. Jeżeli chcielibyśmy nabyć najbardziej optymalny sprzęt, wówczas niech nasza uwaga skupi się na orbitreku. Jakie mogą być efekty po orbitreku? Czy efekty po orbitreku są widoczne?

spis treści

1. Orbitrek innowacyjnym urządzeniem do ćwiczeń

Orbitrek to innowacyjne urządzenie do ćwiczeń znane także pod nazwą: rower eliptyczny, trenażer eliptyczny oraz cross-trainer. Efekty po orbitreku są szybko widoczne, ponieważ łączy zalety kilku innych urządzeń: między innymi roweru stacjonarnego, bieżni oraz steppera. Być może nie jest to jedne z najtańszych urządzeń do cardio i interwałów, jednak efekty po orbitreku i ćwiczeń mogą zaskoczyć niejednego sceptyka. Ceny zaczynają się od 500zł wzwyż. Oczywiście możemy trafić na bardziej korzystną ofertę promocyjną. Orbitrek wyposażony jest w specjalistyczny wyświetlacz i komputer. Orbitrek umożliwia ustawienie takich parametrów, jak: czas, prędkość, dystans, tętno, plan ćwiczeń, ilość spalonych kalorii, co pozwala uzyskać szybkie efekty na orbitreku.

Zobacz film: "Ćwiczenie rozciągające w parze"

Efekty ćwiczeń na orbitreku to poprawa kondycji i szczupła sylwetka
Efekty ćwiczeń na orbitreku to poprawa kondycji i szczupła sylwetka

Orbitrek umożliwia ćwiczenia polegające na ruchach podobnych do poruszania się na nartach biegowych i rowerze. Aby efekty po orbitreku były wyraźne, trzeba dążyć do tego, by przedział tętna wynosił 80-80% tętna maksymalnego (HR). W czasie wykonywania ruchów trzeba zachować właściwą sylwetkę polegającą na prostych plecach, uniesionej głowie i stopach mocno osadzonych na pedałach.

Co jeść przed ćwiczeniami?
Co jeść przed ćwiczeniami? [8 zdjęć]

Jaja to bogate źródło białka i witamin z grupy B, które pomagają w przemianie pokarmów w energię.

zobacz galerię

2. Widoczne efekty ćwiczeń na orbitreku

Początkowe efekty po orbitreku to przede wszystkim poprawa wydolności i ogólnej kondycji całego ciała. Wydolność to inaczej zdolność organizmu do podtrzymania intensywnego wysiłku. Dzięki temu ćwiczący jest bardziej odporny na zmęczenie. Wzrasta również wydolność układu krwionośnego. Osoby wykorzystujące do ćwiczeń orbitrek rzadziej zapadają na choroby serca.

Dalsze efekty po orbitreku to znaczna redukcja tłuszczu na brzuchu. Największym problemem osób borykających się z nadwagą to tkanka tłuszczowa gromadząca się wokół pasa. Intensywność ćwiczeń na orbitreku pozwala poprawić jakość procesu rozbijania komórek tłuszczowych. Jednocześnie efekty po orbitreku związane z niwelacją tkanki tłuszczowej to przyspieszenie metabolizmu i całościowe modelowanie sylwetki ludzkiego ciała. Dzieje się tak, ponieważ orbitrek angażuje nie tylko mięśnie nóg i pośladków, lecz także innych partii, w tym ramion oraz brzucha.

To też warto wiedzieć

Orbitrek umożliwia przeprowadzenie nie tylko treningu cardio, lecz taże treningu siłowego. Typową opcją jest ustawienie siły oporu, jaka będzie reagowała na nasze ruchy. Dzięki temu można zacząć rzeźbić ciało, a efekty po orbitreku będą widoczne. Pamiętajmy jednak o tym, by po ćwiczeniach siłowych wykonać zestaw ćwiczeń rozciągających. Tym sposobem można uniknąć bólu związanego z zakwasami. Inne efekty orbitreku to poprawa samopoczucia i jakości życia. Ćwicząc regularnie pozbywamy się pesymistycznego humoru i myśli depresyjnych.

Dr n. med. Szymon Kujawiak
Efekty po orbitreku – czym jest, jak ćwiczyć
Efekty po orbitreku – czym jest, jak ćwiczyć (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.