Trwa ładowanie...

Pilates - efekty, zalety, zajęcia dla początkujących

Pilates to specjalna forma ćwiczeń, dzięki którym będziemy w stanie osiągnąć równowagę w organizmie. Ćwiczenia pilates wykonujemy w rytmie własnego oddechu, możemy także wykonywać je przy muzyce. Trening pilates pomoże nam odzyskać dobre samopoczucie, a także zrelaksować się i zapomnieć na pewien czas o stresie.

Zobacz film: "Ćwiczenia pilates - one leg stretch"

spis treści

1. Pilates - efekty

Pilates skupia się na całościowym rozwoju ciała, nie pomijając żadnych ważnych partii mięśni. Regularnie wykonując ćwiczenia pilates będziemy mogli nabrać siły, poprawić równowagę oraz koordynację i elastyczność naszego ciała. System ćwiczeń pilates to nie tylko trening mięśni, ale także sposób na zmobilizowanie całego naszego ciała do pracy i posłuszeństwa.

Podczas treningu pilates wykorzystujemy wiele różnych partii ciała, a nie tylko jedną z nich. Dzięki pilatesowi będziemy w stanie "rozruszać" nasze ciało, aby było ono bardziej odporne, silne i dostosowane do różnych warunków. Rozciągniemy także mięśnie i oddalimy je od siebie, dzięki czemu nasza sylwetka będzie smukła i elastyczna.

Kolejny efekt trenowania pilatesu to zachowanie wyprostowanej sylwetki, ponieważ ćwiczenia te wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za podtrzymywanie kręgosłupa. Dzięki temu, będziemy w stanie poruszać się z lekkością i bez trudu, ponieważ nasze plecy będą mniej sztywne.

Najlepszy sport dla kręgosłupa
Najlepszy sport dla kręgosłupa [10 zdjęć]

Choroby kręgosłupa rozwijają się przez lata na skutek wielu zaniedbań. Do tych najczęstszych schorzeń

zobacz galerię

Partią mięśni odpowiedzialną za największą część ćwiczeń pilates są mięśnie brzucha, zatem ćwicząc będziemy mogli wyrzeźbić okolice dołu brzucha, gdzie znajduje się dolna część mięśnia prostego. Te okolice, poniżej pępka, zazwyczaj są dosyć trudne do wyćwiczenia, dlatego jest to kolejna korzyść, która przemawia za spróbowaniem ćwiczeń pilates.

Osoby, które oczekują, że za pomocą ćwiczeń pilates będą mogły spalić kalorie i tłuszcz powinny jednak spróbować innego rodzaju treningu. Na spalanie kalorii i tłuszczu najlepiej nadaje się trening aerobowy lub kardio, czyli różnego rodzaju ćwiczenia podnoszące nasz puls w wyższe rejony. Wtedy właśnie będziemy w stanie spalić najwięcej kalorii. Trening pilates to ćwiczenia, które nie powodują dużego wykorzystywania kalorii.

2. Pilates - zalety

Trening pilates został stworzony przez Josepha Pilatesa, trenera z Niemiec. Trening pilates został stworzony z myślą o kontuzjowanych tancerzach bądź sportowcach. Dzięki pilatesowi, kontuzjowane osoby mogą szybko wrócić do formy. Z biegiem czasu, pilates stał się popularny także poza kręgiem zawodowych sportowców.

Musisz to wiedzieć

Do głównych zalet pilatesu należą: działanie relaksacyjne, wzmacnianie mięśni podtrzymujących kręgosłup, wysmuklenie sylwetki i wyrzeźbienie niektórych partii mięśni, nauka prawidłowego oddechu, a także nauka płynnego i lekkiego poruszania się. Jeśli zaczniemy ćwiczyć pilates, już nigdy nie będziemy mieć problemu z ruchami i nie będziemy czuć się ociężali.

Pozostałe zalety treningu pilates to rozwój wytrzymałości i odporności naszego ciała i organizmu. Wykonując pilates przez dłuższy czas nauczymy się zauważać drobne zmiany w naszym ciele i lepiej dostosowywać się do nich. Dzięki tym ćwiczeniom osiągniemy harmonię ciała oraz umysłu.

3. Pilates – zajęcia dla początkujących

Pilates dla początkujących dostosowany jest specjalnie dla tych osób. Ćwiczenia są niewymagające, chociaż angażują do pracy wszystkie mięśnie. Pilates dla początkujących jest bardzo dobrym wprowadzeniem do dalszych ćwiczeń wymagających znacznie większej świadomości własnego ciała.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.