Trwa ładowanie...

Plank – efekty. Co daje deska?

Czym jest plank? Jakie daje efekty plank? Czy jest to trening dla każdego? Plank to inaczej deska, jest to ćwiczenie, które zdobywa coraz większą liczbę zwolenników nie tylko wśród ćwiczących, ale i trenerów. Jest to spowodowane tym, że plank efekty są widoczne w bardzo szybkim tempie, jest to również ćwiczenie angażujące do pracy wiele partii ciała przykładowo mięśnie brzucha, nogi, ramiona.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

spis treści

1. Jakie są efekty ćwiczeń plank?

Plank efekty tego ćwiczenia to nie tylko idealna rzeźba ciała to również inne zdrowotne korzyści. Plank należy do grupy ćwiczeń rodzaju „core”. Prawidłowo wykonane ćwiczenie wzmacnia nie tylko mięśnie brzucha, ale także mięśnie głębokie. Jest to trening polecany osobom, które cierpią na nawracające bóle pleców czy mające kłopoty z utrzymaniem prawidłowej sylwetki ciała. Jakie jeszcze gwarantuje efekty plank? Jest to wydawałoby się łatwe do wykonanie ćwiczenie, ale to tylko pozory, ponieważ deska angażuje właściwie wszystkie mięśnie i partie ciała. Zaczynając ćwiczenie warto skonstruować plan treningowy. Oczywiście na początku należy ograniczyć liczbę ćwiczeń do około 2/3 serii tygodniowo, czas utrzymania pozycji także powinien być skrócony. Wraz z kolejnymi tygodniami należy dołączyć kolejne serie i wydłużać stopniowo utrzymanie pozycji.

Plank efekty w tym ćwiczeniu są efektowne i osiągane w szybkim tempie
Plank efekty w tym ćwiczeniu są efektowne i osiągane w szybkim tempie

Plank efekty będą efektywniejsze, jeżeli do planu treningowego zostaną włączone elementy treningu aerobowego i treningu interwałowego, czyli ćwiczenia o dużej intensywności. Dopełnieniem ćwiczeń powinna być również właściwa dieta opierająca się na niskokalorycznych produktach w tym na warzywach, owocach, produktach bogatych w błonnik. Istotna jest też suplementacja witamin i minerałów. Plank efekty będą widoczne przy odpowiednim nawodnieniu organizmu.

To też warto wiedzieć

2. Jakie korzyści daje trening "deska"

Plank efekty, jeśli chodzi o rzeźbę ciała i mięśni są istotne, ale efekty plank to również korzyści prozdrowotne. Przede wszystkim przy regularnym ćwiczeniu wzmocnione zostaną mięśnie, które będą stanowiły podporę dla kręgosłupa.

Silniejsze mięśnie to także zwiększona ochrona dla narządów wewnętrznych. Ćwiczenie nie tylko ustabilizuje postawę ciała, ale także poprawi siłę i ogólną kondycję organizmu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.