Trwa ładowanie...

Potwierdzone sposoby na szybkie spalanie tłuszczu

Nawet jeśli aktywność fizyczna jest dla nas priorytetem, nie zawsze mamy czas, by odwiedzić siłownię. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z wykonywania odchudzających ćwiczeń kardio – z powodzeniem możemy wykonywać je w domu. Zdradzamy sekret idealnej sylwetki celebrytów, takich jak Jessica Alba, Halle Berry czy Anne Hathaway. Wypróbuj choć jedno ze stosowanych przez nie ćwiczeń i skutecznie spalaj tłuszcz.

spis treści
Seksowne ćwiczenia, dzięki którym schudniesz
Seksowne ćwiczenia, dzięki którym schudniesz [8 zdjęć]

Pole dance nie jest już praktykowany tylko w klubie nocnym czy w sypialni – stał się trendy w świecie

zobacz galerię

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

1. Jazda na rolkach

Jazda na rolkach to jedna z najbardziej efektywnych metod spalania tłuszczu
Jazda na rolkach to jedna z najbardziej efektywnych metod spalania tłuszczu

Poszukując najlepszego ćwiczenia na spalenie tłuszczu, warto zacząć od jazdy na rolkach, która zdecydowanie zajmuje uprzywilejowane miejsce pośród aktywności tego typu. W ciągu 30 minut możemy w ten sposób stracić aż 425 kalorii. To ćwiczenie to doskonała metoda na wyrzeźbienie mięśni pośladków i ud, a ponadto pozytywnie wpływa na nasz kręgosłup i nie obciąża zbytnio kolan i stawów. Najbardziej efektywne będzie regularne przeplatanie intensywnej i nieco bardziej spokojnej jazdy.

2. Jogging

Dlaczego ciało każdego miłośnika biegania jest idealnie szczupłe? Odpowiedź jest bardzo prosta – podczas joggingu angażujemy przede wszystkim mięśnie nóg, łydek i pośladków, a więc partie, które umożliwiają spalanie największej ilości tłuszczu. Półgodzinny bieg pozwala stracić 374 kalorie. Aby czerpać jak najwięcej korzyści z każdego kroku, postarajmy się utrzymanymi blisko ciała rękami wykonywać ruchy wahadłowe. Nogi nie powinny podrywać się w czasie biegu zbyt wysoko. Unikajmy także pochylania się ku przodowi. By dobrze rozłożyć obciążenie, spróbujmy przenosić ciężar ciała od śródstopia na palce. Podobnie jak w przypadku jazdy na rolkach, warto naprzemiennie przyspieszać i zwalniać bieg.

3. Skoki na skakance

Podczas skoków na skakance do pracy zaangażowane zostają liczne partie mięśni, dzięki czemu przyspieszony zostaje proces spalania tłuszczu
Podczas skoków na skakance do pracy zaangażowane zostają liczne partie mięśni, dzięki czemu przyspieszony zostaje proces spalania tłuszczu

Za równie skuteczne ćwiczenie odchudzające uznane zostały skoki na skakance, które śladem profesjonalnych bokserów, warto włączyć do treningu kardio. Dla jakości osiąganych rezultatów ważna jest długość skakanki. Aby upewnić się, że jest odpowiednia, stańmy na środku sznura i podciągnijmy obydwa końce w górę. Dobra skakanka sięgnie nam mniej więcej do pach. Niezbyt wysokie skoki wykonujmy w lekkim rozkroku, utrzymując ciało w idealnie pionowej pozycji – dzięki temu półgodzinny trening pozwoli nam spalić 340 kalorii. Poza regularną zmianą tempa z wolnego na szybkie warto zmieniać style – skakanie obunożne przeplatajmy z przeskakiwaniem z nogi na nogę. Skakankę możemy wykorzystywać także w czasie joggingu.

4. Hula-hoop

Ta znana nam z dziecięcych lat zabawa pozwala utrzymać się w formie takim gwiazdom jak Beyonce czy Marisa Tomei.  Hula-hoop przeznaczone dla dorosłych jest nieco inne niż to, które pamiętamy z przeszłości – ma nieco większą średnicę i jest odrobinę cięższe, co ułatwia jego wirowanie. Odpowiedni dla siebie rozmiar możemy dobrać, stawiając obręcz przed sobą – jeżeli sięga klatki piersiowej, jest w porządku.  W czasie ćwiczenia, dzięki któremu pozbędziemy się 300 kalorii w pół godziny, jedną nogę ustawmy przed drugą i postarajmy się utrzymać koło tuż ponad biodrami, wprawiając je ciałem w ruch. Początki bywają trudne, jednak z czasem z pewnością nabierzemy wprawy.

5. Tenis

Jeżeli odpowiedź na pytanie, jak szybko spalić tłuszcz w dalszym ciągu nie wydaje się nam satysfakcjonująca, postawmy na tenis. W sytuacji, kiedy nie mamy możliwości zapisania się na trening na prawdziwym korcie, wystarczy nam rakieta i kawałek pionowej, płaskiej powierzchni, od której będziemy mogli odbijać piłkę. Na początku, nie oddalając się zbytnio od ściany, poćwiczmy podstawowe ruchy, takie jak forehand i backhend. Kiedy je opanujemy, oddalmy się na kilka kroków – dzięki temu ćwiczenie stanie się bardziej wymagające. 30 minut biegania za piłką pozwoli nam stracić 272 kalorie. Aby nieco bardziej skomplikować sobie zadanie, warto wybrać konkretne miejsce na ścianie, w które będziemy starali się uderzać.

6. Taniec

Choć może nie jest to najlepszy sposób na spalanie tłuszczu, z pewnością pomoże nam przyspieszyć przemianę materii. Wystarczy tylko wybierać skoczne piosenki, utrzymywać wysokie tempo wykonywanych ruchów i nie odpoczywać pomiędzy kolejnymi utworami. Pół godziny takiego „wycisku” przyczyni się do utraty 221 kalorii. Dobrym pomysłem jest stworzenie playlisty w taki sposób, by tempo piosenek początkowo narastało, a następnie zaczynało stopniowo opadać, dzięki czemu powoli uspokoimy organizm.

Źródło: health.com

Zobacz też: Jak pozbyć się tłuszczu trzewnego? Cztery metody

Dr Krystyna Pogoń
Potwierdzone sposoby na szybkie spalanie tłuszczu
Potwierdzone sposoby na szybkie spalanie tłuszczu (Grafika / Shutterstock )
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.