Trwa ładowanie...

Serfaus-Fiss-Ladis – miejscowości, trasy narciarskie

Serfaus-Fiss-Ladis to połączone ze sobą niegdyś dwa oddzielne ośrodki narciarskie. W Serfaus-Fiss-Ladis, czyli w Austrii można podziwiać wspaniałe krajobrazy, jak i cudowną architekturę. Miasteczka zostały wybudowane po to, aby zachwycać i wspaniale spędzać czas wolny. Jednak Serfaus-Fiss-Ladis to najlepsze miejsce dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez sportów zimowych. Jakie atrakcje czekają nas w Serfaus-Fiss-Ladis i czy warto tam pojechać?

Zobacz film: "Pierwsze kroki na nartach – podstawowe zasady"

spis treści

1. Serfaus-Fiss-Ladis – miejscowości

Serfaus-Fiss-Ladis to nazwa łącząca w sobie trzy austriackie miejscowości, razem wszystkie tworzą nowoczesny i wygodny ośrodek narciarski. Ten punkt położony jest blisko polskiej granicy, gdyż z Polską dzieli go niecały kilometr. Serfaus-Fiss-Ladis znajduje się w dolinie Oberes Gericht.

Te trzy miejscowości są największą atrakcją. Każda z nich położona jest powyżej 1200 m n. p. m natomiast najwyższa kolejka górska położona jest ponad 2800 m n. p. m, co daje rewelacyjne warunki do uprawiania sportów zimowych. Taka wysokość umożliwia bardzo dobrze ośnieżone i odpowiednie zamarznięte trasy narciarskie.

Miejscowości mają charakter wiejski, ponieważ wybudowane zostały w pobliżu wiosek. W powietrzu unosi się specyficzny, wiejski zapach, który nadaje uroku wypoczynkowi.

Serfaus-Fiss-Ladis są bardzo urokliwymi miasteczkami. Charakteryzują się specyficzną zabudową, w której pobliżu znajduje się mnóstwo kawiarni, barów oraz restauracji. Malownicze widoki górskie sprzyjają odpoczynkowi, a świecące niemalże codziennie słońce powoduje uśmiech na twarzy. Ulice są niezwykle ciasne, wąskie i kręte, w związku z tym ruch samochodowy został znacznie ograniczony.

Najczęstsze zimowe urazy
Najczęstsze zimowe urazy [5 zdjęć]

Śnieg i mróz to powód do radości zwłaszcza dla dzieci. Dorosłym zima kojarzy się głównie ze złymi warunkami

zobacz galerię

W Serfaus istnieje najmniejsze metro na świecie. Ma zaledwie 1200 m długości i kilka przystanków. Przed pierwszą stacją mieści się wielki parking dla samochodów. Od tej chwili zapominamy o naszych autach. Bierzemy ze sobą sprzęt narciarski i ruszamy na stok.

W miejscowościach Serfaus-Fiss-Ladis znajduje się bardzo dużo noclegów, każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb. Jeżeli wybieramy się w podróż z dziećmi, to należy poszukać odpowiedniego hotelu, który spełnia jak najwięcej wymogów dotyczących pobytu z dziećmi.

2. Serfaus-Fiss-Ladis – trasy narciarskie

Sezon narciarski w Serfaus-Fiss-Ladis rozpoczyna się z początkiem grudnia, a kończy nawet w kwietniu. W związku z tak długim sezonem narciarze mogą cieszyć się atrakcjami przez kilka długich miesięcy i odwiedzać miejsce nawet kilka razy w roku.

Serfaus-Fiss-Ladis charakteryzuje się bardzo długą trasą zjazdową, która liczy aż 212 kilometrów. Na trasie znajduje się także 68 wyciągów. Wszystkie trasy są położone nieopodal siebie. Mimo długich kilometrów trasy są zlokalizowane blisko siebie.

Serfaus-Fiss-Ladis oferuje swoim gościom stacje o różnych poziomach trudności. Dla osób początkujących jest 47 km tras, dla średniozaawansowanych 121 km, a dla zaawansowanych 28 km. Istnieją także specjalnie trasy dla najmłodszych oraz szkółki narciarskie. Zawsze istnieje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pod okiem trenera.

Musisz to wiedzieć

Są też trasy oznaczone jako czarne – najtrudniejsze trasy, tylko dla prawdziwych zawodowców. Pod stokami znajduje się ogromna przechowalnia sprzętu narciarskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest uniknięcie kolejek, problemów ze znalezieniem sprzętu czy niepotrzebnych nerwów.

Cena karnetu w ośrodku Serfaus-Fiss-Ladis wynosi 48 Euro dla dorosłych oraz 29 euro dla dzieci.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.