Trwa ładowanie...

Skok ze spadochronem - we dwójkę czy grupowo, skok ze spadochronem a zdrowie, ile kosztuje skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem to jeden z najbardziej ekscytujących sportów ekstremalnych. Skok ze spadochronem z dużej wysokości sprawia, że miłośnicy mocnych wrażeń przez minutę mogą spadać swobodnie, a dopiero po tym czasie otwierają spadochron, który spowalnia ich spadanie i zapewnia dość łagodne lądowanie.

Zobacz film: "Ze spadochronem po 60-tce"

spis treści

1. Skok ze spadochronem - we dwójkę czy grupowo?

Skok ze spadochronem z samolotu pozwala także na kontrolowanie szybkości i kierunku podczas lotu. Skok ze spadochronem jest bezpiecznym sportem, pod warunkiem że przestrzegamy zasad bezpieczeństwa.

Swój pierwszy skok ze spadochronem najlepiej jest wykonać z instruktorem. Będzie to tandemowy skok ze spadochronem. Instruktor jest tandempilotem, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo skoku. Do takiego skoku ze spadochronem nie potrzeba szkolenia ani wyjątkowej kondycji fizycznej. Przyczepiony z tyłu instruktor zapewnia bezpieczeństwo.

Samodzielny skok ze spadochronem wymaga lepszego przygotowania. Do poprawnego lądowania wymagana jest kondycja fizyczna, a także umiejętność sterowania spadochronem.

Grupowy skok ze spadochronem jest dużym przeżyciem, wymaga od każdego z uczestników kondycji fizycznej i pewnego obycia ze sprzętem spadochronowym. Gdy wykonuje się grupowy skok ze spadochnem, uczestnicy wykonują różne akrobacje: tworzenie koła, trzymanie się za ręce, które są fotografowane lub filmowane przez jednego ze skaczących.

Akrobacje osób wykonujących skok ze spadochronem mogą być wykonywane tylko podczas swobodnego spadania, czyli podczas pierwszej minuty po wykonaniu skoku ze spadochronem. Po rozłożeniu spadochronu nie należy się do siebie zbliżać.

Ekstremalne sporty wodne
Ekstremalne sporty wodne

Rafting dostarcza uczestnikom mnóstwo adrenaliny. Można dostosować poziom trudności do swoich potrzeb...

zobacz galerię

2. Skok ze spadochronem a zdrowie

Skok ze spadochronem wydaje się bardzo niebezpieczny, jednak skok ze spadochronem bardzo rzadko tak naprawdę zagraża życiu. Skok ze spadochronem, szczególnie w wersji tandemowej, może uprawiać każdy – nawet dzieci czy osoby starsze. Nie powinieneś się jednak decydować na skok ze spadochronem, jeśli występują u ciebie przeciwwskazania do skoku ze spadochronem:

A jak skok ze spadochronem ma się do kwestii bezpieczeństwa? Skok ze spadochronem nie jest sportem ekstremalnie niebezpiecznym. Jednak są sytuacje, które w kilku przypadkach skok ze spadochronem doprowadziły do urazów, a nawet śmierci osoby wykonującej skok ze spadochronem:

  • niesprawny spadochron zapasowy (trzeba zawsze kontrolować jego stan, nawet jeśli nie jest on używany);
  • niesprawny sprzęt spadochronowy;
  • niekorzystne warunki pogodowe (szczególnie silny wiatr lub burze);
  • kolizje dwóch i więcej osób wykonujących skok ze spadochronem.

Zobacz też:

3. Skok ze spadochronem - ile kosztuje?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje skok ze spadochronem. Jednorazowy, tandemowy skok ze spadochronem kosztuje około 400-600 zł. Jednak aby móc samodzielnie wykonać skok ze spadochonem, trzeba ukończyć kurs spadochroniarstwa, którego cena waha się w granicach kilku tysięcy złotych.

Skok ze spadochronem to sport nie dla każdego. Ale miłośnicy mocnych wrażeń na pewno pokochają w skok ze spadochronem, pod warunkiem że zadbają o swoje bezpieczeństwo podczas lotu. Ziemia widziana z lotu ptaka to dla większości ludzi niecodzienny widok, ale skok ze spadochronem pozwala nie tylko zobaczyć go na własne oczy, ale i poczuć adrenalinę związaną z przebywaniem na dużej wysokości.

Skok ze spadochronem nie jest tanim sportem. Jednak miłośnicy skoków są zdania, że wrażenia, jakie zapewnia skok ze spadochronem, są warte każdej ceny.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.