Trwa ładowanie...

Smartband – działanie, funkcje, zalety

Smartband to inteligenta opaska, która nie ma wyświetlacza. Smartband przydatny jest osobom, które na co dzień są aktywne fizycznie. Dzięki opasce sportowcy mają możliwość monitorowania swoich wyczynów. Informacje ze smartbandów przesyłane są na nasz smartfon. Jak działa smartband i jakie są korzyści jego użytkowania?

spis treści

1. Smartband - działanie

W wolnym tłumaczeniu smartband oznacza „mądrą opaskę”. Smartband niewątpliwie jest bardzo inteligentną opaską, ponieważ bardzo pomaga w monitorowaniu swoich wyczynów sportowych.

Zobacz film: "Który smartfon robi obecnie najlepsze zdjęcia?"

Smartband zakładany jest na nadgarstek. Wyglądem przypomina zwykłą, kolorową opaskę, ponieważ nie posiada nawet wyświetlacza, jednak w praktyce jest inaczej. Smartband jest bardzo lekkim urządzeniem, które zapisuje nam w pamięci telefonu sportowy przebieg całego naszego dnia.

Budowa smartbanda jest bardzo prosta. Obudowa wykonana jest ze specjalnej gumowej opaski, zapinanej na rękę specjalną spinką. Po wewnętrznej stronie, czyli tej, która styka się bezpośrednio z ciałem, wbudowano urządzenie główne. Wygląda ono jak malutki pendrive. Najczęściej posiada jeden przycisk główny i kilka diod. Posiada także wejście USB, dzięki któremu w szybki sposób możemy zgrać informacje na telefon, komputer czy nawet tablet. Smartbany powinny być wodoodporne. Każdy smartband działa inaczej, jednak większość z nich powinna wytrzymywać około 5 dni ciągłej pracy.

Smartband jest bardzo wygodny, gdyż w niczym nie przeszkadza, można w nim wykonywać wszystkie codziennie czynności. Wszystkie smarbandy wykonywane są w sposób bardzo designerski. Wyglądają bardzo ładnie i nowocześnie – cieszą oko. Smartbandy nie są drogą inwestycją. Najlepszy smartband 2017 roku - Xiaomi Mi Band 2 – kupimy już za 109 złotych.

2. Smartband - funkcje

Wszystkie smartbandy posiadają podobne funkcje, jeżeli coś je dzieli to naprawdę niewiele. Funkcje smartbandów przedstawiam poniżej.

  • Mierzenie przebytego dystansu – otrzymujemy informacje ile kilometrów pokonaliśmy każdego dnia.
  • Pomiar czasu – podczas uprawiania danej aktywności fizycznej można monitorować czas.
  • Liczenie spalonych kalorii – wiemy, ile kalorii spalimy podczas każdej aktywności fizycznej.
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej

zobacz galerię
  • Liczenie kroków.
  • EKG – monitorowanie czynności serca.
  • Pulsometr – monitoruje pracę tętna.
  • Mierzenie czasu i jakości snu.
  • Motywowanie do aktywności fizycznej.

3. Smartbandy - zalety

Opaski smartband są bardzo wytrzymałe. Powinny wytrzymywać temperaturę od -20 do nawet 70 stopni. Smartbandy powinny być także odporne na upadki nawet z wysokości metra, a także powinny wytrzymać pod wodą nawet przez pół godziny.

Jeżeli smartband jest odpowiednio zsynchronizowany z naszym telefonem czy innym urządzeniem, to może nas także informować o powiadomieniach na portalach społecznościowych, nadchodzących połączeniach czy wiadomościach sms.

Jeżeli chcemy wrócić do danego dnia, aby prześledzić nasze postępy, to również istnieje taka możliwość. Smartbandy pokażą nam informacje o przejechanych kilometrach na rowerze, pokonanych kilometrach podczas biegania czy pływania.

Jeżeli chcemy monitorować swoją codzienną aktywność fizyczną, to warto postawić na smartbanda, jest niedrogi, dokładny i posiada naprawdę bardzo wiele funkcji, które są pomocne dla sportowców.

Smartband – działanie, funkcje, zalety
Smartband – działanie, funkcje, zalety
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.