Trwa ładowanie...

Wspinaczka dla dzieci

Wspinaczka dla dzieci to świetny pomysł na hobby i spożytkowanie czasu wolnego dziecka. Wspinanie się jest dla trenujących świetną zabawą, oczywiście po przełamaniu pierwszego strachu przed wysokością. Wbrew stereotypom, wspinaczka jest bezpieczniejsza od większości sportów kontaktowych, gdzie dość częste są kontuzje. Zwykle wspinaczka bardziej odpowiada dzieciom, które nie lubią rywalizacji w grupie, co często zniechęca je do aktywności fizycznej.

spis treści

1. Przygotowanie do wspinaczki dla dzieci Zanim dziecko zacznie wspinanie, musi przede wszystkim „na sucho” dowiedzieć się,

jak się wspinać i jakie środki ostrożności zachować. Najlepiej nadają się do tego specjalne kursy i ścianki wspinaczkowe , powinny to być specjalne kursy i specjalne ścianki wspinaczkowe dla dzieci . Czasami pojawia się problem, kiedy dziecko zaczyna się bać wysokości. Jest to normalny odruch. W żadnym wypadku nie zmuszajmy dziecka do niczego. Najlepiej jest pokazać mu, że nie ma się czego bać, i najpierw wejść samemu. Oswajaj dziecko w wysokością stopniowo, nie musi się przecież od razu wspinać na sam szczyt.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

W ośrodkach udostępniających ścianki wspinaczkowe zazwyczaj można wypożyczyć odpowiedni sprzęt. Będzie to:

  • dobrze dopasowany kask,
  • profesjonalna uprząż do wspinaczki,
  • ochraniacze,
  • rękawice ochronne do wspinaczki,
  • odpowiednie, stabilne i niezbyt szerokie na noskach buty.

Dziecko powinno mieć na sobie wygodne ubranie. Spodnie najlepiej, aby nie były zbyt szerokie, ale za to elastyczne. Dobrą długością jest długość do połowy łydki, aby wspinaczka była wygodna.

2. Zalety wspinaczki dla dzieci

Wspinaczka dla dzieci nie jest sportem, który nadmiernie obciążałby organizm dziecka, nawet 5-letniego. Wspinanie się wspomaga harmonijny rozwój dziecka. Wzmacnia ono niemal wszystkie mięśnie, ale działa przede wszystkim na zwinność dziecka i jego ogólną kondycję. Inne zalety wspinaczki dla dzieci to:

  • wspinanie się pomaga dziecku spożytkować nadmiar energii;
  • wspinaczka dla dzieci to także nauka panowania nad własnym ciałem,
  • dziecko może wspinać się w swoim tempie, nie nadwyrężając mięśni i stawów, jak często zdarza się w przypadku sportów nastawionych na rywalizację.

Ścianka wspinaczkowa może być także stosowana do wspomagania rozwoju motorycznego dziecka, jego integracji sensorycznej i koordynacji.

Wspinaczka, szczególnie wspinaczka w górach, nie na ściance wspinaczkowej, uczy dziecko odpowiedzialności. Nie musi to być wspinaczka ekstremalna, ale kiedy dwie osoby są połączone linami nad ziemią, każdy musi nauczyć się odpowiedzialności za tę drugą osobę i współpracy ze sobą. Wspinaczka może być uprawiana zarówno przez rodziców, jak i dzieci. Wspólny wysiłek i wspólnie przeżyta przygoda to świetny sposób na budowanie relacji z dzieckiem i wzajemnego zaufania. Kolejną zaletą wspinaczki dla dzieci jest uczenie koncentracji. Wspinaczka może więc przydać się dzieciom, które mają problemy ze skupieniem uwagi.

Wspinaczka może być świetnym hobby dla dziecka, pod warunkiem, że nie będzie do niej zmuszane. Pamiętaj o tym, planując wolny czas dziecka.

Wspinaczka dla dzieci
Wspinaczka dla dzieci
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.