Trwa ładowanie...

Złote nici

Złoto już od wielu lat jest z powodzeniem stosowane w rozmaitych zabiegach odmładzających. Bez wątpienia jest to jeden z pierwiastków dobrze tolerowanych przez organizm ludzki. Zabieg odmładzania za pomocą złota stosowano już w starożytności. W dzisiejszych czasach polega on na wprowadzeniu złotych nici pod skórę. Jakie korzyści może przynieść naszej urodzie zabieg odmładzania za pomocą złotych nici?

1. Działanie złotych nici

Technika odmładzania skóry za pomocą złota polega na wprowadzeniu jego cienkiej nitki pod skórę. Wprowadzone w odpowiednie miejsce złoto stymuluje komórki skórne do produkcji kolagenu oraz elastyny – białek, które są odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry.

W obrębie partii skóry, do której wprowadzone zostały nitki złota, dochodzi do zwiększenia przepływu krwi. Dzięki temu tkanki są lepiej dotlenione i odżywione, a kondycja skóry znacząco się poprawia.

Zobacz film: "Czym jest anti-aging?"

Końcowe efekty zabiegu widoczne są po 6-8 miesiącach. W przeciwieństwie do zabiegów chirurgii plastycznej metoda ta jest minimalnie inwazyjna. Bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do normalnego życia.

Partie najczęściej poddawane zabiegowi to skronie, podbródek, szyja oraz policzki. Niekiedy nawet nici wprowadza się w obrębie partii ciała takich jak uda oraz pośladki.

Warto również wiedzieć, że złoto nie tylko działa odmładzająco na naszą skórę. Badania kliniczne sugerują również, że złoto jest pierwiastkiem, który leczy stany zapalne, np. zapalenie zatok oraz stawów.

2. Jak przebiega zabieg implantacji złotych nici?

Cała procedura wprowadzania złotych nici do skóry trwa około 30-60 minut. Przed wykonaniem zabiegu pacjent zostaje znieczulony miejscowo. Lekarz za pomocą specjalnej igły wprowadza nitki złota.

Obecnie metoda ta rozwinęła się na tyle, że w celu wprowadzenia nitek wykonuje się zdecydowanie mniejszą ilość nakłuć niż dawniej. Dzięki temu zmniejsza się również ryzyko wystąpienia skutków ubocznych oraz czas wykonania całej procedury.

W trakcie zabiegu pacjent nie czuje bólu – dzięki zastosowanemu znieczuleniu miejscowemu. Może on odczuwać jedynie niewielki dyskomfort związany z wprowadzaniem nici pod skórę. Po zabiegu istnieje ryzyko pojawienia się na skórze siniaków oraz obrzęku. Niekiedy obszar poddany zabiegowi bywa wyjątkowo tkliwy. Po upływie kilku dni objawy te całkowicie ustępują.

Rozmaite badania kliniczne udowodniły, że złoto stymuluje produkcję młodych komórek oraz chroni je przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Bez wątpienia odmładzanie za pomocą złotych nici to bardzo skuteczna terapia.

Mgr Joanna Hirszler
Złote nici
Złote nici
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.