Trwa ładowanie...

Zmarszczki na dłoniach

Zmarszczki na dłoniach
Zmarszczki na dłoniach

Zmarszczki na dłoniach to problem wszystkich dojrzałych kobiet – często zdradzają wiek kobiety oraz jej tryb życia. W sklepach kosmetycznych półki aż uginają się od ujędrniających specyfików do twarzy, dekoltu, biustu, ale nikt nie pomyślał o tym, że kuracji przeciwzmarszczkowej potrzebuje także skóra rąk. W celu wygładzenia zmarszczek na dłoniach niezbędne jest stosowanie specjalnego kremu przeciwzmarszczkowego. Wskazane są również rozmaite zabiegi kosmetyczne.

spis treści

1. Starzenie się skóry dłoni

Piękne dłonie to wizytówka każdej kobiety. Niestety, w pewnym wieku pojawiają się na nich zmarszczki i charakterystyczne brązowe plamy. Mając takie dłonie, trudno jest oszukać czas, bo zdradzają one nasz rzeczywisty wiek. Proces starzenia się skóry dłoni jest bardzo trudno zatrzymać, ponieważ codziennie oddziałują na nie detergenty, twarda woda, toksyny i niekorzystne warunki atmosferyczne (wiatr, promienie słoneczne, suche powietrze), nawet klimatyzacja obecna w coraz większej ilości zamkniętych pomieszczeń. Starzenie się dłoni objawia się pojawieniem się przebarwień na skórze i uwidocznieniem kości. Skóra dłoni staje się cienka, wiotka i przezroczysta. Za ten stan odpowiada utrata tkanki podskórnej i kolagenu. Niestety, proces starzenia się skóry dłoni postępuje szybciej w przypadku kobiet niż mężczyzn.

2. Wygładzanie zmarszczek na dłoniach

Kuracja przeciwzmarszczkowa na dłonie powinna być prowadzona, zanim jeszcze pojawią się pierwsze oznaki starzenia się skóry na dłoniach. Z rękami jest jak ze wszystkimi innymi częściami ciała – jeśli będziemy o nie dbać, gdy są w dobrym stanie, dłużej zachowamy ich młody wygląd. Oto kilka rad, do których powinny stosować się wszystkie kobiety:

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
  • Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy mogą być używane na zmarszczki na dłoniach bez obaw. Co wieczór nakładaj krem nie tylko na twarz, ale i na dłonie.
  • Do mycia dłoni wybierz płyn zawierający hydroksykwasy. Pobudzają one komórki do regeneracji, co oznacza, że nowe komórki zastąpią te stare i zniszczone. Dzięki temu skóra odmłodzi się, a zmarszczki na dłoniach powinny chociaż częściowo zaniknąć.
  • Przed wyjściem na słońce nie zapominaj o użyciu kremu z filtrem nie tylko na twarz i dekolt, ale także na dłonie. To nadmierna ilość słońca jest z jedną z przyczyn powstawania zmarszczek.
  • Codziennie łykaj suplementy diety z witaminami A i E. Witaminy te warunkują dobrą kondycję organizmu.
  • Pij dużo wody. Odwodnienie organizmu często sprawia, że skóra wygląda na zmęczoną. Do tego staraj się jeść jak najwięcej świeżych owoców i warzyw.
  • Skóra dłoni także potrzebuje nawilżenia, jak każda część ciała. Na zmarszczki na dłoniach aplikuj kremy i olejki.
  • Zrezygnuj z toksyn, a więc unikaj: kofeiny, nikotyny, alkoholu, cukru.

Zabiegi kosmetyczne na dłonie, które nadadzą im młodszy wygląd, to m.in. iniekcje kwasu hialuronowego. Dzięki nim skóra na dłoniach staje się bardziej sprężysta, elastyczna i nawilżona, a zmarszczki zostają wygładzone.

Następny artykuł: Przebarwienia na twarzy
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze