Trwa ładowanie...

Akop Szostak – początek kariery, walki w MMA, koniec kariery

Akop Szostak jest kulturystą i do niedawna zawodnikiem MMA. Dlaczego Akop Szostak zdecydował się na zakończenie kariery w MMA i na co mogą jeszcze liczyć jego fani? Droga, jaką przebył Akop Szostak do sławy, nie była prosta. Zainteresowanie kulturystyką nie pojawiło się od razu. Początkowo Akop Szostka chciał po prostu schudnąć.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

A co robi osoba, która chce schudnąć? Oczywiście kupuje karnet na siłownię. Od tego momentu są tylko dwie drogi – albo damy porwać się magii ćwiczeń fizycznych albo stwierdzimy, że tego typu aktywność fizyczna jest nie dla nas.

spis treści

1. Akop Szostak - początek kariery

Akop Szostak wybrał tę pierwszą drogę. Ponadto należy do tych szczęśliwców, których ciało znakomicie reaguje na aktywność sportową. Kulturystykastała się dla Akopa sposobem na połączenie pasji z życiem zawodowym.

Akop Szostak to znana postać nie tylko w kręgach kulturystów, ale też zawodników MMA
Akop Szostak to znana postać nie tylko w kręgach kulturystów, ale też zawodników MMA (123RF)

W 2009 roku Akop Szostak wystartował w zawodach (Kulturystyka Klasyczna juniorów) – zwyciężył w tak zwanej kategorii open. Następnie Akop Szostak rozpoczął swoją przygodę z MMA.

2. Akop Szostak – walki w MMA

MMA to dyscyplina, która umożliwia stosowanie różnych sportów i sztuk walki. Mówiąc prościej – można walczyć w zasadzie za pomocą wszystkich sztuk walki bez użycia broni. MMA, jako dyscyplina mieszcząca w sobie mieszane sztuki walki zapewnia niesamowite widowisko sportowe. Od jakich słów pochodzi nazwa? Otóż MMA to „mixed martial arts”. Wielu błędnie uważa, że w MMA brak jakichkolwiek reguł. W tym sporcie bardzo dużą rolę odgrywa współzawodnictwo bazujące głównie na użyciu różnych stylów walki. Reguły nie są skomplikowane.

Walka toczy się w stójce i parterze. Reguły MMA umożliwiają stosowanie takich chwytów, jak: ciosy pięściami, kopnięcia, dźwignie, duszenie. Zawsze jednak priorytetową rolę odgrywa bezpieczeństwo zawodników. Niekiedy są zabronione niektóre ciosy i zachowania na ringu. Przykładem jest dźwignia zakładana na kręgosłup, atakowanie genitaliów, dźwigni skrętowych na kolana itp. Wynik walki wywoływany jest przez nokaut, a także poddanie się. Jeżeli zaś walka nie zakończyła się przed czasem, wówczas decyzja należy do sędziów.

Przeczytaj także

3. Akop Szostak - koniec kariery

Akop Szostak po drugiej porażce w oktagonie federacji FEN postanowił zakończyć karierę. O tej decyzji Akop Szostak poinformował swoich fanów w sferze mediów społecznościowych. Kulturysta nie zamierza jednak całkowicie rezygnować ze sportów mieszanych. Jednym z powodów, przez który Akop Szostak zrezygnował z zawodowego MMA jest zbyt niski wzrost. Przy wzroście 172 cm sportowiec waży 100 kilogramów.

Profesjonalni zawodnicy MMA przy takim wzroście powinni walczyć w 66 kilogramów. Przypomnijmy po krótce punkty w jego karierze MMA.

Dieta dla sportowców i osób aktywnych fizycznie
Dieta dla sportowców i osób aktywnych fizycznie [9 zdjęć]

To jedna z najczęściej stosowanych diet wśród sportowców. Jej mechanizm polega na dostarczaniu organizmowi

zobacz galerię

Akop Szostak w zawodowym MMA walczył cztery razy, trzy pojedynki stoczył w organizacji FEN. Debiutancka walka Akopa była dla niego jednocześnie zwycięska – wygrał z Łukaszem Borowskim. W dwóch kolejnych walkach uległ przed czasem.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.