Trwa ładowanie...

Bańka chińska – zastosowanie, masaż

Bańka chińska w ostatnim czasie stała się bardzo popularnym narzędziem, które jest stosowane nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w trakcie kuracji niektórych schorzeń. Zastosowanie, jakie może mieć bańka chińska jest naprawdę szerokie. Ponieważ już nie tylko medycyna niekonwencjonalna dostrzega zalety stosowania baniek chińskich, coraz więcej osób obok tradycyjnej farmakologii stosuje też bańki.

Zobacz film: "Masaż bańką chińską"

spis treści

1. Zastosowanie bańki chińskiej

Bańka chińska ma wszechstronne działanie i może być stosowana przy różnych dolegliwościach i chorobach. Przykładowo bańka chińska może być elementem leczenia nadciśnienia, bólu karku, bólu stawów, grypy czy zaburzeń potencji. Sposób stosowania baniek jest też uzależniony od rodzaju choroby dla przykładu może to być masaż, albo przykładanie do skóry jak tradycyjne bańki. Oczywiście bańka chińska jest prosta w obsłudze, ale wymaga umiejętności. Bańka chińska nie jest zalecana dla wszystkich osób dla przykładu w sytuacji, kiedy osoba ma problemy z krzepliwością krwi nie powinna poddawać się tego rodzaju kuracji. Stawianie baniek nie jest też zalecane kobietom ciężarnym i małym dzieciom.

Masaż bańką chińską ma działanie nie tylko kosmetyczne, ale też lecznicze
Masaż bańką chińską ma działanie nie tylko kosmetyczne, ale też lecznicze

Bańka chińska nieumiejętnie postawiona może pozostawiać nieestetyczne sine ślady, dlatego przynajmniej na początku zabieg powinien wykonywać specjalista. W sklepach można kupić zestawy do samodzielnego stawiania baniek, ale warto korzystać z wiedzy i umiejętności specjalistów w tej dziedzinie.

Czy znasz wszystkie zalety masażu?
Czy znasz wszystkie zalety masażu? [6 zdjęć]

Masaż pobudza krążenie krwi, dlatego wykonywany regularnie, zabieg ten może zapewniać skórze młody i...

zobacz galerię

2. Masaż bańką

Bańka chińska jest głównym elementem masażu, który jest bardzo często wykonywany w salonach kosmetycznych. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest masaż, którego celem jest zredukowanie cellulitu. Masaż, którego elementem jest bańka chińska polega na wykorzystaniu podciśnienia. Skóra jest zasysana, a razem z nią tkanki, które znajdują się pod nią bezpośrednio. Masaż bańką nie tylko znacznie poprawia krążenie, ale też rozbija tkankę tłuszczową, co znacznie przyspiesza lipolizę iniekcyjną. Bańka chińska przy częstym stosowaniu zapewnia też wygładzenie i ujędrnienie skóry. Masaż usuwa również toksyny zalegające z organizmie.

To też warto wiedzieć

Bańka chińska w masażu jest jego głównym elementem. Pierwszym etapem jest dokładne natłuszczenie olejkiem miejsca, na którym będzie ustawiona bańka chińska. Olejek ułatwia też przesuwanie baniek na inne miejsca. Bańka chińska może mieć różne rozmiary, wielkość bańki jest dostosowana do miejsca masażu. Bańka chińska jest ustawiana po uprzednim wyciśnięciu z niej zbędnego powietrza, co powoduje wytworzenie się podciśnienia.

W następnej kolejności masażysta wykonuje długie pociągnięcia bańką po skórze dotkniętej, np. cellulitem. Masaż trwa nie dłużej niż 3 minuty, czas taki jest odpowiedni, aby uniknąć zasinień na skórze. W czasie masażu nagrzana banka chińska polepsza ukrwienie skóry jej dotlenienie i wchłanianie substancji odżywczych zawartych w oliwce. Najlepsze efekty osiąga się po kilkunastu masażach.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.