Trwa ładowanie...

Bieganie rano – zalety i wady, odchudzanie

Bieganie rano ma wiele zalet. Jest nawet bardziej efektywne niż bieganie wieczorem. Poranne bieganie bardzo dobrze wpływa na odchudzanie. Jakie korzyści przyniesie nam bieganie rano?

Zobacz film: "Zachowasz formę i się nie zamęczysz. Pięć prostych patentów"

spis treści

1. Zalety porannego biegania

Na bieganie rano trzeba mięć czas. Nie zawsze nasza praca pozwala na poranny jogging. Jednak jeżeli mamy na to odrobinę czasu to warto poświęcić bieganiu rano uwagę. Poranne bieganie może mieć dla nas bardzo wiele korzyści. Bieganie rano wpływa na naszą efektywność w pracy, pobudza nasz organizm do działania, przyspiesza metabolizm i dobrze wpływa na odchudzanie.

2. Bieganie rano zastrzykiem energii na cały dzień

Czy bieganie rano może przynieść nam energię na cały dzień? Jak najbardziej tak. Poranny bieg pozwoli nam się rozbudzić i rozgrzać mięśnie. Dzieje się tak dlatego, że bieganie rano rozbudza organizm. Podczas biegania tętno jest przyspieszone i dotlenia się organizm. Bieganie rano polepsza krążenie krwi i poprawia pracę jelit.

Ponadto bieganie rano sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Aktywność fizyczna o poranku podnosi poziom endorfin. Dzięki bieganiu rano jesteśmy żywsi, bardziej zadowoleni i mamy więcej energii na cały dzień.

Bieganie dobre na wszystko
Bieganie dobre na wszystko

Bieganie jest bardzo popularnym sportem, którego uprawianie przynosi wiele korzyści zdrowotnych.

zobacz galerię

3. Wpływ biegania na odchudzanie

Bieganie rano pobudza organizm i wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Lepszą przemianę materii osiągniemy stosując bieg interwałowy. Jeżeli będziemy stosować trening aerobowy oraz trening anaerobowy to organizm będzie musiał podjąć duży wysiłek metaboliczny aby przywrócić równowagę.

Podczas rannego biegania możemy szybko zredukować masę ciała. Zazwyczaj gdy biegamy rano jesteśmy na czczo. Wpływa to na redukcje tkanki tłuszczowej ponieważ organizm sięga do zapasów jakie mamy zamagazynowane w swoim organizmie. Jeżeli biegamy i zależy nam na mięśniach musimy pamiętać, że jeżeli nie zjemy rano posiłku to straci na tym nasza masa mięśniowa.

Aby schudnać podczas biegania rano trzeba przestrzegać określonych reguł. Jeżeli będziemy utrzymywać nasz puls na poziomie 65% tętna maksymalnego to wówczas spalimy tłuszcz. Wspomaganie odchudzania przyspieszy poranny bieg interwałowy.

4. Wady porannego biegania

Bieganie rano ma niestety wady. Rano nasze ciało nie jest rozruszane dlatego też możemy łatwiej nabawić się urazów. Trzeba pamiętać, że każdy trening trzeba rozpocząć od rozgrzewki.

Bieganie rano nie jest odpowiednie dla osób z niskim ciśnieniem krwi, kobiet w ciąży, a także osób starszych. Szczególnie jeżeli nie zjemy śniadania to możemy poczuć się słabo a nawet zemdleć. Dlatego bardzo ważne jest aby przed bieganiem rano zjeść delikatny posiłek. Jedzenie przed treningiem spowoduje, że nie spotkamy się ze zjawiskiem utraty masy mięśniowej.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.