Trwa ładowanie...

Bikini fitness - strój, ciało, inne przygotowania, trening, moda, skutki uboczne

Bikini fitness jest młodą dyscypliną sylwetkową dla pań. Wprowadzono ją w 2011 roku. Są to zawody przeznaczone dla pań, które odżywiają się zdrowo i dbają o to, by ich ciało było w formie. Podczas bikini fitness oceniane są zarysy sylwetki, proporcje, napięcie mięśni i wygląd ciała.

Zobacz film: "Jej ciało zachwyca. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty"

spis treści

1. Jaki strój do bikini fitness?

Zawody bikini fitness odbywają się w różnych federacjach. Najbardziej znaną jest International Federation of Bodybuilding and Fitness (IFBB). Każda z federacji ma określone zasady dotyczące stroju i butów do bikini fitness.

Nie ma przepisów odnośnie materiałów użytych do szycia strojów do bikini fitness, ale już np. są wytyczne odnośnie tego jak strój powinien odsłaniać ciało zawodniczki. Strój do bikini fitness powinien być kolorowy. Najczęściej stroje zawodniczek bikini fitness są bardzo błyszczące i ozdobione różnymi koralikami i cyrkoniami.

Zawodniczki bikini fitness mają również bardzo błyszczącą biżuterię i buty. Podczas udziału w zawodach ciała zawodniczek bikini fitness są specjalnie przygotowane, a twarz zdobi profesjonalny makijaż. Ważne by był on wykonany dobrze ponieważ będzie prezentowany na scenie z bardzo mocnym sztucznym oświetleniem.

2. Co to jest bikini fitness?

Ciało zawodniczki bikini fitness musi być odpowiedni przygotowane. Poza pracą nad formą i wyglądem sylwetki liczą się także zabiegi kosmetyczne. Najlepiej jeżeli są to zabiegi naturalne. Skóra powinna być gładka. W tym celu wykonuje się peeling z ziaren kawy lub z cukru.

Ćwiczenia ze sprzętem fitness w domu
Ćwiczenia ze sprzętem fitness w domu

Ćwiczenia w domu nie muszą być nudne. Wystarczy trochę silnej woli i chęci.

zobacz galerię

Niezbędna jest także dokładna depilacja. Można wykonywać depilację laserową, depilację światłem bądź depilację plastrami. Kiedy już ciało jest gładkie to nakłada się na nie bronzer. Z jego pomocą mięśnie zawodniczki bikini fitness są bardziej widoczne na scenie.

3. Jak przygotować ciało do bikini fitness?

Sam strój oraz pielęgnacja ciała to nie koniec przygotowań. Udział w przygotowaniach do zawodów bikini fitness mają także dietetycy i trenerzy. Opracowują specjalną dietę, tak aby ciało zawodniczki bikini fitness było idealne w dniu zawodów.

Zawodniczka bikini fitness w dniu zawodów jest odwodniona. Proces ten uzyskuje się poprzez picie dużych ilości wody na kilka dni przed zawodami, a na dobę przed całkowicie zaprzestać picia wody. W dniu zawodów liczy się perfekcyjny wygląd i dobre samopoczucie.

4. Trening bikini fitness

Trening zawodniczki bikini fitness jest przygotowany indywidualnie. Każda z zawodniczek pracuje nad inną partią mięśniową. Trening jest ukierunkowany pod konkretna sylwetkę. Zawodniczki bikini fitness powinny ściśle trzymać się planu treningowego, ponieważ odstępstwa od niego mogą zachwiać proporcje sylwetki.

Oczywiście same ćwiczenia bikini fitness nie wystarczą. Konieczna jest także dieta. Zdrowy styl odżywiania dla zawodniczki bikini fitness to podstawa i codzienność. Jeżeli zawodniczka chce utrzymać formę i cieszyć się idealnymi mięśniami to nie ma tu miejsca na kuchenne grzeszki.

5. Moda na bikini fitness

Bikini fitness stało się modne, a do trenerów zgłaszają się coraz młodsze dziewczyny. Zawody bikini fitness to poważna sprawa. Wymagają poświęcenia, wielu godzin na siłowni i zmiany odżywiania.

Zobacz także:

Nie da się przygotować do zawodów bikini fitness w szybkim czasie. Jeżeli jakiś trener nam to obieca to powinna zapalić nam się w głowie lampka ostrzegawcza ponieważ możemy być ofiarami dopingu i sterydów. Musimy się zastanowić czy warto ryzykować zdrowiem, a nawet życiem.

6. Skutki uboczne ćwiczeń bikini fitness

Zawodniczki bikini fitness borykają się z różnego rodzaju problemami. Niska kaloryczność posiłków i wysiłek fizyczny wpływają na zaburzenia cyklu miesiączkowego. Może to doprowadzić do problemów z zajściem w ciążę. Złe prowadzenie treningów może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie.

Zawodniczki bikini fitness maja również problemy z zaburzeniem łaknienia jak kompulsywne objadanie się. Często zawodniczki zapychają się śmieciowym jedzeniem i po sezonie startowym szybko przybierają na wadze.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.