Trwa ładowanie...

Efekty callanetics – specyfika ćwiczeń, wpływ na kondycję i sylwetkę

W dążeniu do odpowiedniej sylwetki i kondycji ciała ważne jest dobranie właściwego programu ćwiczeń. Marzysz o szybkim wymodelowaniu sylwetki? Wcale nie musisz spędzać całych dni na siłowni. Callanetics to zestaw ćwiczeń, który chociaż został opracowany w 1980 roku przez Callan Pinckney, wcale nie stracił na aktualności. Regularne wykonywanie treningu bardzo szybko przynosi zauważalne efekty callanetics, dlatego jest to dobra propozycja dla wszystkich, którzy w szybkim tempie pragną osiągnąć wymarzone rezultaty.

spis treści

1. Efekty callanetics

Callanetics to zestaw ćwiczeń izometrycznych, które należy wykonywać zgodnie z zaleconym programem, aby zauważyć pełne efekty callanetics. To dobra propozycja aktywności fizycznej dla osób posiadających problemy ze stawami. Efekty callanetics są bardzo zróżnicowane. Ten rodzaj aktywności fizycznej pomoże Ci wymodelować sylwetkę, lecz nie obciąży kręgosłupa ani twoich stawów. Zaletą tego rodzaju treningu jest to, że można go odbywać bez dodatkowych przyrządów – wystarczy godzina wolnego czasu, trochę miejsca i dużo chęci, aby zobaczyć pierwsze efekty callanetics.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Efekty callanetics to poprawa sylwetki i samopoczucia
Efekty callanetics to poprawa sylwetki i samopoczucia

Callan Pinckney opracowała program złożony z ćwiczeń izometrycznych, podczas których bardzo istotne jest napinanie mięśni oraz wytrzymywanie w określonej pozycji przez wyznaczony czas. Aby zauważyć efekty callanetic wymagana jest dokładnoś oraz sumienność. W celu osiągnięcia zadowalających efektów callanetics należy wykonywać ćwiczenia zgodnie z zaleceniami. Na trening callanetics składają się: rozgrzewka, ćwiczenia wzmacniające oraz rozciąganie. Cały blok ćwiczeń podzielony jest na serie, każda z nich trwa 50 lub 100 sekund, w trakcie godziny należy powtórzyć kilka serii. Trening callanetics charakteryzuje niezmienny układ ćwiczeń, które należy systematycznie powtarzać.

Seksowne ćwiczenia, dzięki którym schudniesz
Seksowne ćwiczenia, dzięki którym schudniesz [8 zdjęć]

Pole dance nie jest już praktykowany tylko w klubie nocnym czy w sypialni – stał się trendy w świecie

zobacz galerię

2. Wpływ callaneticsu na kondycję i sylwetkę

Zestaw ćwiczeń opracowany przez Callan Pinckney to szybki sposób na poprawienie kondycji i wymodelowanie sylwetki. Jeżeli sumiennie będziesz wykonywać wszystkie ćwiczenia, pierwsze widoczne efekty callanetics będziesz mogła dostrzec już po kilku godzinach ćwiczeń. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest niezwykle bezpieczny.

Efekty callanetics to przede wszystkim poprawa postawy ciała, zwolennicy wskazują, że ćwiczenia korzystnie wpływają na kręgosłup (zmniejszają odczucie bólu) oraz poprawiają koordynację ruchową. Regularnie wykonywany trening ujędrnia ciało (pośladki, uda, nogi, piersi), kształtuje a także wzmacnia mięśnie ramion i brzucha, poprawia elastyczność i gibkość ciała. Dzięki temu treningowi ulega poprawie wydolność organizmy. Aktywność fizyczna nie tylko korzystnie wpłynie na ciało, ale także i ducha, dzięki treningowi poprawi się twoje samopoczucie. Efekty callanetics są zatem warte wysiłku.

To musisz wiedzieć

Efekty callanetics to również podniesienie libido i wsparcie w walce z niechcianym cellulitem. Callanetics wspomaga metabolizm, a także zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej, nie zawsze idzie to w parze z utratą wagi, lecz zawsze skutkuje wymodelowaniem sylwetki i poprawą kondycji ciała. Co ciekawe zestaw ćwiczeń opracowany przez Callan wykazują korzystny wpływ na mięśnie macicy, dlatego wskazane są także kobietom przechodzącym menopauzę i zainteresowanych tymi efekty callanetics. Zaletą tego rodzaju ćwiczeń jest bezpieczeństwo, trening callanetics zazwyczaj nie powoduje urazów.

Dr n. med. Szymon Kujawiak
Ćwiczenia callanetics
Ćwiczenia callanetics (123rf)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.