Trwa ładowanie...

Ćwiczenia spalające tłuszcz - charakterystyka ćwiczeń, ćwiczenia cardio, ćwiczenia interwałowe

Lubisz ćwiczenia fizyczne, ale chcesz się dowiedzieć, które ćwiczenia spalające tłuszcz są skuteczne? A może zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami i chciałbyś się dowiedzieć kilku przydatnych rzeczy? Zaraz dowiecie się, które ćwiczenia spalające tłuszcz są najlepsze.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Charakterystya ćwiczeń spalających tłuszcz

Aby zacząć spalać tłuszcz musimy pamiętać o jednym, że bez prawidłowej diety, tłuszczu nie spalimy, chyba, że będziemy trenowali po kilka godzin dziennie, co jest raczej nierealne. Musimy wykluczyć ze swojego jadłospisu słodkie i słone przekąski, pić kilka litrów wody niegazowanej dziennie. Jeżeli nasz jadłospis będzie unormowany i przestrzegany, to można włączyć do swojej codzienności ćwiczenia fizyczne.

Ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową powinniśmy wykonywać przy tętnie 60-70%, naszego tętna maksymalnego, podczas danego treningu. W trakcie jego wykonywania powinniśmy potrafić normalnie rozmawiać i niezbyt mocno się męczyć. Czas wykonywania ćwiczeń spalający tkankę tłuszczową musi wahać się w granicach od 20 do 40 minut.

Istnieje wiele ćwiczeń, które będą odpowiednie. Najwięcej kalorii spala się podczas jazdy na rowerze w wodzie (tak istnieje taki sport!), biegania, zumby, sztuk walki, jazdy na rolkach czy jazdy na rowerze.

Jeżeli chcemy, wybierać ćwiczenia spalające tłuszcz, to zdecydujmy się na trening cardio lub ćwiczenia interwałowe.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej

zobacz galerię

2. Ćwiczenia cardio

Podczas odchudzania ćwiczenia spalające tłuszcz są nieodłącznym elementem. Jest to jeden z najlepszych sposobów na spalenie tkanki tłuszczowej. W ramach ćwiczeń cardio możemy wsiąść na rower, wyjść pobiegać, poćwiczyć na orbitreku albo wybrać się na basen. Wykonując aeroby nasz organizm zaczyna pobierać energię z tłuszczy, dlatego chudniemy.

3. Ćwiczenia interwałowe

Ćwiczenia spalające tłuszcz opierające się na interwałąch są podobno jeszcze bardziej skuteczne, niż ćwiczenia cardio, które i tak redukują tkankę tłuszczową. W interwałach chodzi o przeplatanie wysiłku fizycznego, krótko wykonujemy ćwiczenia o bardzo dużej intensywności, a dłużej ćwiczenia o intensywności umiarkowanej. Takie ćwiczenia spalające tłuszcz powinny trwać od 20 do 40 minut. Trening jest bardzo intensywny i wykańczający, dlatego osoby rozpoczynającą przygodę z ćwiczeniami, powinny wybrać cardio.

W wykonywaniu ćwiczeń spalających tłuszcz, ważna jest regularność. Jak zaczniemy ćwiczyć, to nie przestawajmy, załóżmy sobie cel i dążmy do niego. Trenujmy 3 do 4 razy w ciągu tygodnia. Dodajmy również ćwiczenia siłowe, co prawda spalają mniej kalorii, jednak pomogą wzmacniać mięśnie i ujędrnią ciało. Nasza sylwetka zacznie nabierać ładnego kształtu, a mięśnie będą widoczne.

Ćwiczenia spalające tłuszcz są różne, od nas zależy jaki rodzaj z nich będzie dla nas najodpowiedniejszy i dający satysfakcję. Jednak bez poprawnej diety, nigdy nie zdobędziemy pożądanego efektu, dlatego łączmy ze sobą racjonalne odżywianie i częste ćwiczenia. Wybierz ulubiony sposób na spalanie kalorii i ciesz się wspaniałą sylwetką.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.