Trwa ładowanie...

Ćwiczenia rzeźbiące sylwetkę

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni marzą o wspaniałym i zdrowym wyglądzie. Smukła sylwetka nie pojawi się sama, trzeba ją wypracować. Zgrabne nogi, smukła talia, jędrne uda i pośladki wymagają regularnych ćwiczeń i wytrwałości. Jednak czego nie robi się, aby być zadowolonym ze swojego wyglądu?! Pomocne w uzyskaniu dobrych efektów są ćwiczenia rzeźbiące sylwetkę. Taki trening mięśni nie jest trudny, wystarczą tylko chęci!

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Spinanie i wymachy

Jednym z bardzo prostych, ale skutecznych ćwiczeń jest ćwiczenie polegające na spinaniu pośladków. Należy oprzeć się wyprostowanymi rękami np. na oparciu krzesła. Następnie spiąć pośladki i wychylić jak najsilniej jedną nogę do tyłu. Powtarzać czynność kilka razy, po czym zmienić nogę. Zaleca się wykonanie 3 serii takiego ćwiczenia. Jeżeli z czasem ćwiczenie będzie zbyt łatwe do wykonania, można na kostki założyć obciążniki.

Istotne jest również spinanie mięśni brzucha, w celu zwiększenia siły mięśni oraz uzyskania płaskiego brzucha. Należy położyć się na plecach, ugiąć lekko nogi w kolanach. Następnie spiąć brzuch i unieść do góry tułów, w taki sposób, aby nie odrywać od podłoża dolnej części pleców, po czym opuścić tułów. Trzymanie tułowia w górze powinno trwać ok. 1 sekundy. Zaleca się 10-15 powtórzeń, w każdej z 3 serii.

Wymachy i wypady w tył to także dobre ćwiczenia na uda i pośladki. Wymachy w tył polegają na tym, iż należy oprzeć się dłońmi o ścianę, aby utrzymać równowagę. Następnie należy ugiąć lekko kolana, spiąć pośladki i zrobić wymach do tyłu jedną z nóg. Po kilku razach zmienić nogę. Wypady w tył natomiast wymagają użycia ciężarków. Należy stanąć prosto, trzymając w dłoniach ciężarki. Następnie zrobić wykrok w tył nogą i lekko ugiąć kolana. Utrzymując ręce na wysokości ramion, obniżaj biodra, tak aby ciągle utrzymywać równowagę. Po chwili, opuszczając ciężarki, wyprostuj nogi. Czynność wykonaj kilkakrotnie w 3 seriach.

2. Przysiady i unoszenia

Przysiady to bardzo znane ćwiczenie jeszcze z czasów szkolnych z lekcji wychowania fizycznego. Jest to dobre ćwiczenie na poprawę wyglądu sylwetki. Można je wykonywać także z pomocą ciężarków. Ważne jest jednak prawidłowe wykonanie tego ćwiczenia. Należy stanąć prosto z rękami na wysokości ramion, po czym zgiąć kolana, tak aby między udami i łydkami utworzył się kąt prosty. Takie ćwiczenie z hantlami polega na tym, że w momencie przysiadu należy unieść w górę dłonie z ciężarkami. Następnie przy wyprostowaniu nóg, opuścić ręce.

Możemy wykonać także unoszenie bioder lub unoszenie nóg. W tym ćwiczeniu należy położyć się na jednym z boków, przy jednoczesnym podpieraniu się jedną ręką z przodu, a drugą wyprostowaną. Następnie napiąć pośladek i unieść nogę do góry ze stopą skierowaną do przodu i przytrzymać chwilę, po czym opuścić nogę. Ćwiczenie należy powtórzyć 15-20 razy jedną, a później drugą nogą.

Unoszenie bioder wymaga położenia się na plecach. Ręce powinny być wyprostowane, ułożone wzdłuż ciała. Następnie należy unieść lekko nogi do góry, spiąć mięśnie brzucha i unieść biodra do góry, przenosząc nogi nad klatkę piersiową. Po chwili powrócić należy do pozycji wyjściowej. Zaleca się 15-20 powtórzeń .

Podczas wszystkich ćwiczeń należy pamiętać o odpowiednim oddychaniu.

Ćwiczenia poprawiające sylwetkę są proste i szybkie, ale efekty widoczne są po długotrwałym ich stosowaniu. Inne ćwiczenia pomagające uzyskać piękny i zdrowy wygląd ciała to np. callanetics, pilates czy ćwiczenia z piłką. Można także wykonywać ćwiczenia ABT.  

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.