Trwa ładowanie...

Dermapen – wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu

Dermapen to urządzenie łudząco przypominające długopis. Dermapen jest lekki i poręczny, ale przede wszystkim bardzo skuteczny. Przy jego użyciu można usunąć rozstępy, cellulit, a także odmłodzić skórę. Jak wygląda zabieg z użyciem dermapen? Ile kosztuje zabieg? Czy z dermapen może skorzystać każda osoba?

spis treści

1. Dermapen – wskazania

Dermapen to technologia oparta na pulsacji igieł, które wykonują mikronakłucia skóry. Dzięki takiemu rozwiązaniu substancje czynne mają możliwość przenikania w głąb skóry. Zabieg z użyciem dermapen jest bezbolesny, skuteczny i szybki. System nakłuwających igieł jest o wiele bardziej bezpieczny niż dotychczasowe urządzenia tego typu. Po zabiegu dermapen pacjent szybciej wraca do codziennych czynności.

Zobacz film: "Specyfika zabiegów estetycznych"

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu z użyciem dermapen:

  • rozstępy;

  • cellulit;

  • spłycenie zmarszczek;

  • odmłodzenie dłoni;

  • nieestetyczne blizny i znamiona;

  • występowanie widocznych porów na twarzy;

  • zwiotczała skóra.

Zabiegi kosmetyczne, które koniecznie powinnaś wypróbować
Zabiegi kosmetyczne, które koniecznie powinnaś wypróbować [8 zdjęć]

Masaż całego ciała jest niezwykle relaksujący i skupia się na plecach, nogach, rękach i karku. Masaż

zobacz galerię

2. Dermapen – przeciwwskazania

Niestety dermapen nie jest dla każdego. Nie powinny z niego korzystać osoby:

Przed przystąpieniem do zabiegu z użyciem dermapen należy powiadomić specjalistę o wszystkich chorobach i dolegliwościach, aby uniknąć wystąpienia efektów niepożądanych.

3. Dermapen – opis zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu z użyciem dermapen nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Skóra jest odpowiednio przygotowywana przez osobę przeprowadzającą zabieg. Osoba ta dba, aby pacjent czuł się komfortowo i wygodnie. Do skóry przykładane jest urządzenie, które wykonuje mikronakłucia. Dzięki nim skóra szybciej się regeneruje.

Głowica zawsze służy jednemu pacjentowi, jest jednorazowa i zbudowana z 12 tytanowych, bardzo cienkich igieł. Mikronakłucia pozwalają na przenikanie substancji odżywczych w najgłębsze partie skóry. Sam zabieg trwa około pół godziny.

Działanie zabiegu dermapen działa trójfazowo. Po pierwsze, stymulowane są fibroblasty. Po drugie zwiększona jest stymulacja przebudowy i syntezy kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. W efekcie końcowym zwiększa się elastyczność i napięcie skóry.

4. Dermapen - postępowanie po zabiegu

Po zabiegu dermapen pacjent musi unikać słońca przez okres sześciu tygodni. Tuż po zabiegu można powrócić do czynności, które wykonywane są na co dzień. Aby skóra szybciej się regenerowała, lekarz zaleca stosowanie specjalnych kosmetyków, które mają za zadanie łagodzenie lekkich obrzęków skóry.

Musisz to wiedzieć

Niestety po zabiegu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie, a w kolejnym dniu skóra może być lekko zaczerwieniona. Skóra może się również złuszczać, dlatego tak ważne jest zastosowanie się do zaleceń lekarza. Po upływie tygodnia po zabiegu pacjent zauważy efekty.

Aby zmiany skóry były widoczne na dłużej, zaleca się przeprowadzenie kilku zabiegów z dermapen. Najlepiej od dwóch do pięciu. Jednak należy zachować kilkutygodniowe odstępy między zabiegami.

Cena zabiegu dermapen to koszt w granicach 600 do 1000 złotych. Ceny uzależnione są również od renomy danego gabinetu, doświadczenia specjalisty oraz miasta, w którym wykonywana jest usługa.

Cena zabiegu dermapen to koszt w granicach 600 do 1000 złotych
Cena zabiegu dermapen to koszt w granicach 600 do 1000 złotych (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.