Trwa ładowanie...

Efekty hula hop - wpływ na ciało, systematyczność, metabolizm

Trening hula hop przynosi szybkie i wyraźne efekty. Efekty ćwiczeń z hula hop to przede wszystkim wzmocnienie i uwydatnienie mięśni. Hula hop aktywuje bardzo dużą grupę mięśni, do której należą mięśnie brzucha, mięśnie talii oraz mięśnie pośladków i ud. Efekty hula hop są estetyczne, jednak pozwalają nam również uelastycznić skórę, a także poprawić kondycję i stan zdrowia poprzez spalanie kalorii, a co za tym idzie, tkanki tłuszczowej znajdującej się w naszym ciele.

spis treści

1. Efekty hula hop - wpływ na ciało

Efekty hula hop to lepsze samopoczucie, lepszy wygląd i poprawa zdrowia. Dzięki treningowi za pomocą tego niepozornego przyrządu, będziemy mogły spojrzeć na siebie na nowo w lustrze, podziwiając mniejszy obwód talii, smuklejsze nogi, pośladki, płaski brzuch i brak boczków. Jeśli odpowiednio mocno zaangażujemy się w intensywne treningi z hula hop, do najlepszych efektów należeć będzie uwydatnienie naszych mięśni.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Aby uzyskać najbardziej korzystne efekty hula hop, powinnyśmy zastanowić się, jaki rodzaj treningu z hula hop wybrać. Dla uzyskania pożądanych efektów hula hop, powinnyśmy wybrać odpowiednie dla nas koło, a jeśli zależy nam na szybkich i widocznych efektach hula hop, musimy wybrać koło anionowe, które charakteryzuje się większą ciężkością. Jest ono także nieco droższe od plastikowej wersji, która w gruncie rzeczy jest tylko zabawką.

Anionowe koło hula hop da nam jednak coś, czego nie dadzą nam inne przyrządy do ćwiczeń. To produkt stosunkowo niedrogi, biorąc pod uwagę możliwości ćwiczeń, jakie nam prezentuje. Jest to dobra inwestycja, ponieważ efekty hula hop nie opuszczą nas przez lata, jeśli tylko będziemy systematycznie ćwiczyć. Na szczęście nie potrzebujemy dużo miejsca i czasu aby móc cieszyć się efektami hula hop.

Na treningi hula hop nie musimy poświęcać dużo czasu, aby zobaczyć ich efekty
Na treningi hula hop nie musimy poświęcać dużo czasu, aby zobaczyć ich efekty (123RF)

2. Efekty hula hop - systematyczność

Efekty hula hop dostrzeżemy po systematycznym ćwiczeniu przez około dwadzieścia minut dziennie. Nawet najbardziej zapracowane osoby powinny znaleźć w swoim harmonogramie taką ilość czasu, jeśli jednak tak się nie stanie, ćwiczyć można także co drugi dzień.

Efekty hula hop nie będą może tak szybkie, jednak z pewnością się pojawią. Na ćwiczeniach z hula hop nie musimy się skupiać, możemy je wykonywać słuchając naszej ulubionej muzyki, bądź oglądając telewizję. Jak widać, dla chcącego nic trudnego, a dwadzieścia minut, które i tak spędziłybyśmy na oglądaniu telewizji, można spożytkować w doskonały sposób.

Przeczytaj także

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty z hula hop, możemy także dowiedzieć się co nieco o sposobach obciążania naszego kółka. Im większy ciężar, tym więcej pracy wykonują nasze mięśnie podczas ćwiczeń, co prowadzi do szybszego spalania tłuszczu i intensywniejszego przyrostu mięśni.

3. Efekty hula hop - metabolizm

Kolejnym efektem ćwiczeń z hula hop jest przyspieszenie metabolizmu i poprawa nastroju. Nasz organizm, przyzwyczajając się do codziennego, regularnego wysiłku, nawet jeśli będzie on krótki i nie przesadnie intensywny, będzie szybciej spalał kalorie. Po spojrzeniu w lustro na naszą nową sylwetkę, bez boczków i "brzuszka", za to z pięknie smukła sylwetką i dobrze zaznaczonymi mięśniami, uśmiech przez długi czas nie będzie schodził nam z twarzy przez długi czas.

Efekty hula hop można szybko zaobserwować
Efekty hula hop można szybko zaobserwować (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.