Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Fish pedicure

Fish pedicure
Fish pedicure

Pedicure to zabieg, który umożliwia nam zachowanie dobrej kondycji naszych stóp oraz zapewnia im nieskazitelny wygląd. Istnieją rozmaite techniki wykonywania pedicure’u. Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskuje tzw. „fish pedicure” – zabieg usuwania zrogowaciałego naskórka za pośrednictwem specjalnych rybek hodowlanych. Co warto wiedzieć na temat tego pedicure’u?

1. Czym jest fish pedicure?

Pedicure rybny, zwany również Fish Spa, polega na zanurzeniu stóp w wannie z wodą wypełnioną stadem maleńkich rybek Garra Ruffa. Rybki te często określa się mianem „doktorów”, z tego względu, że usuwają one z powierzchni stóp martwy bądź chorobowo objęty naskórek. Rybki Garra Ruffa często są wykorzystywane w leczeniu chorób skóry takich jak łuszczyca.

Pomysł o wykorzystaniu zabiegu w kosmetyce stóp pochodzi od dawnej historii dotyczącej dwóch braci. Bracia ci, przebywając wiosną nad stawem, dostrzegli, że wokół ich stóp gromadzi się stosunkowo duża liczba maleńkich rybek. Co więcej, rybki te wyjątkowo intensywnie skubały naskórek tam zlokalizowany. W ten sposób usuwały z powierzchni stóp zrogowaciały naskórek.

W 2008 roku na terenie USA udostępniono po raz pierwszy usługę fish pedicure. Metoda ta bardzo szybko zyskała ogromną popularność – głównie za sprawą zaciekawienia ludności oraz tego, że rybny pedicure był całkowicie przyjazny dla naszego środowiska.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Obecnie tego typu pedicure wprowadzany jest do wielu ośrodków spa. Procedura jest całkowicie bezpieczna i higieniczna. Po każdym zabiegu z basenu spa odprowadzana jest zanieczyszczona woda.

2. W jaki sposób przebiega rybny pedicure?

Bez wątpienia pedicure, w czasie którego wykorzystuje się rybki Garra Ruffa to metoda, która powoduje uśmiech u niejednego klienta.

W czasie zabiegu nogi zanurzamy w ciepłej wodzie. Następnie obserwujemy, jak w okolicy stóp pojawia się coraz większa ilość rybek, które delikatnie łaskoczą nasze stopy. Po kilku minutach rybki są silniej pobudzone i zaczynają skubać martwy naskórek w okolicy stóp, powodując tym samym delikatny masaż stóp.

W czasie zabiegu usuwany jest nie tylko obumarły naskórek, ale również modzele i inne chorobowo objęte komórki skóry.

Korzyści wynikające z wykonania zabiegu fish pedicure to:
• Poprawa ogólnego stanu stóp;
• Redukcja odcisków, modzeli i nieestetycznych pęknięć zlokalizowanych w obrębie pięty;
• Poprawa krążenia skórnego;
• Relaks.

Pedicure rybny u niektórych osób może budzić pewne obawy. Bez wątpienia jednak, metoda ta jest całkowicie bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i rybek Garra Ruffa. Co więcej, jest ona przyjazna dla naszego środowiska.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.