Trwa ładowanie...

Idealna figura – dieta, trening, zasady

Idealna figura to marzenie chyba każdej kobiety. Od lat wykonujesz dzień w dzień brzuszki i katujesz się dietą, a mimo tego dalej zmagasz się z obwisłą skórą, tłuszczem na brzuchu albo grubymi udami? Spokojnie, zastosuj się do kilku prostych rad, idealna figura stanie się nie tylko marzeniem.

spis treści

1. Dieta dla idealnej figury

Idealna figura może być osiągnięta wtedy, gdy mamy prawidłowo dobraną i zbilansowaną dietę, która stanowi aż 70% naszego dążenia do poprawy naszej figury. Pozostałe 30% to dodatek w postaci treningów na idealną figurę, które warto dodać do swojej codzienności, gdyż pomogą nadać skórze jędrności i wzmocnią mięśnie.

Zobacz film: "Kobiety nie potrafią się odchudzać"

Dieta jest najważniejsza podczas walki o idealną figurę. Bez racjonalnego, prawidłowego odżywiania idealna figura nigdy nie zostanie osiągnięta. Niezbędne zasady dobrej diety są proste, wystarczy silna wolna i chęć walki o lepsze ciało, a idealna figura będzie gwarantowana.

Idealna figura może być osiągnięta, jesli będziemy jeść od 4 do 5 posiłków dziennie. Najlepiej co 3-4 godziny o ustalonych porach dnia. Pamiętajmy, że jemy również po treningu, nawet jeżeli miałaby to być godzinna 22. Musimy zjeść wszystkie ustalone posiłki, aby idealna figura stała się naszym udziałem. Ważne jest, aby pomiędzy posiłkami wykluczyć podjadanie niedozwolonych przekąsek, takich jak: chipsy, paluszki, słodycze.

W trakcie odchudzania nie wolno zapomnieć o piciu wody, najlepiej źródlanej, niegazowanej od 2 do 3 litrów dziennie. Sięgajmy po zieloną herbatę, która ma wiele minerałów i cennych mikroelementów.

Jeżeli chcemy zrzucić nadmiar kilogramów i osiągnąć idealną figurę, to bilans kaloryczny musi być ujemny. Jeżeli chcemy wyrzeźbić, ujędrnić ciało to niezbędne będą ćwiczenia fizyczne - siłowe.

W doborze odpowiedniej diety odchudzającej i osiągnięciu idealnej figury pomocny będzie dietetyk, do którego można się udać. Dietetyk rozpisuje dietę dostosowaną do naszych preferencji żywieniowych. Doradzi co jeść, jak jeść i kiedy jeść, aby wypracować założony cel, jakim w tym wypadku jest idealna figura.

2. Trening na idealną figurę

Idealna figura wymaga również wykonywania ćwiczeń fizycznych. Ćwiczenia, które mają spalać tłuszcz, to ćwiczenia wytrzymałościowe. Należy je wykonywać przynajmniej 3 razy w tygodniu, po co najmniej 30 minut. W tym celu można wybrać bieganie, jazdę na rowerze czy pływanie.

Jeśli chcemy ujędrnić ciało albo je wyrzeźbić, idealne będą ćwiczenia wzmacniające - czyli ćwiczenia siłowe - na każdą partię ciała. Zaczynając treningi na idealną figurę można ćwiczyć z obciążeniem własnego ciała, a z biegiem czasu sięgać po większe ciężary.

3. Zasady ćwiczeń

Idealna figura stanie się Twoim udziałem, jeśli zapamiętasz kilka zasad:

  • jedzmy zdrowo, regularnie i nie podjadajmy między posiłkami;
  • wypijajmy do 3 litrów wody codziennie;
  • wykonujmy ćwiczenia fizyczne przynajmniej 3 razy w tygodniu, dając odpocząć swoim mięśniom, chociaż na jeden dzień;
  • korzystajmy z różnego rodzaju przypraw, które skutecznie poprawią i przyśpieszą nasz metabolizm;
  • wysypiajmy się;
  • odstawmy cukier, słone przekąski i napoje gazowane.

Idealna figura to praca nad samym sobą. Musimy wyznaczyć sobie cel, który chcemy osiągnąć, a będzie go łatwiej wypracować. Regularna praca nad sobą bardzo się opłaca, efekty odchudzania zauważymy bardzo szybko, ale tylko wtedy jeżeli będziemy sumiennie przestrzegać wyżej wymienionych zasad: jeść „czysto” i trenować.

Idealna figura – dieta, trening, zasady
Idealna figura – dieta, trening, zasady
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.