Trwa ładowanie...

Insanity – plan treningowy, workout, efekty, dla kogo, gdzie ćwiczyć, opinie

Insanity jest uważany za jeden z bardziej wymagających treningów. W Insanity zaangażowane są wszystkie mięśnie, dlatego plan treningowy Insanity nie jest odpowiedni dla osób zaczynających ćwiczenia. Insanity wymaga odpowiedniej formy. Aby zacząć ćwiczyć Insanity, trzeba mieć przynajmniej dobrą kondycję. Na czym polega trening Instaninty i jakie są jego zalety?

Zobacz film: "Ćwiczenie - pompki na piłce"

spis treści

1. Insanity - plan treningowy

Insanity to trening interwałowy. Cały plan treningowy Insanity trwa 63 dni podzielone na trzy etapy. W czasie trwania Insanity wykonujemy również pięć tzw. fit testów, które pozwalają na monitorowanie naszych postępów.

Etap pierwszy Insanity trwa cztery tygodnie i przygotowuje ciało do prawdziwego wyzwania, jakim jest szósty i ósmy tydzień programu. W pierwszym etapie ćwiczymy od poniedziałku do soboty, a w niedziele odpoczywamy.

Następny etap Insanity to regeneracja, która trwa tylko tydzień. Ostatni etap Insanity jest najcięższy. Składają się na niego bardzo wymagające treningi trwające nawet ponad godzinę.

10 porannych motywatorów do ćwiczeń
10 porannych motywatorów do ćwiczeń [10 zdjęć]

Zamiast budzić się z rana i myśleć o tym, że trzeba trochę poćwiczyć, lepiej po prostu przystąpić do

zobacz galerię

2. Insanity - workout

Twórcą programu ćwiczeń Insanity jest trener fitness, choreograf i tancerz Shaun Thompson. Przygotowany przez niego plan treningowy Insanity trwa dokładnie 63 dni (9 tygodnie) i został podzielony na trzy etapy.

  • I etap Insanity trwa cztery tygodnie, ma on na celu przyzwyczajenie ciała do tak intensywnego wysiłku fizycznego. Każdy trening trwa ok. 35-45 minut (w tym rozgrzewka i rozciąganie po treningu). Trening zawiera podskoki, wykopy, pompki i inne wymagające ćwiczenia.
  • II etap Insanity trwa jedynie tydzień. To tzw. recovery week, który pozwala zregenerować mięśnie i odpocząć przed ostatnim etapem programu Insanity.
  • III etap Insanity trwa również 4 tygodnie (od 6 do 9 tygodnia). Jest to wyzwanie, do którego przygotowywaliśmy się przez poprzednie 5 tygodni. Ćwiczymy nadal od poniedziałku do soboty, ale czas każdego treningu wydłuża się i mogą one trwać nawet ponad godzinę.

Jeśli widzimy taką potrzebę, można powtórzyć cały plan treningowy Insanity dopiero po dwóch tygodniach, jednak w mniej intensywnej postaci.

3. Insanity - efekty

Program Insanity pozwala stracić niechciane centymetry w obwodach ciała. Insanity wraz z odpowiednią dietą pozwala na utratę nawet więcej niż 10 cm w każdym miejscu. Insanity pozwala na utratę tłuszczu i zbudowanie naprawdę ładnie zarysowanych mięśni. Takie efekty można osiągnąć na siłowni, ale zajmie to zdecydowanie dłużej niż z Insanity.

Spadek wagi w czasie Insanity jest skutkiem dużego wydatku kalorii w czasie jednego 60-minutowego treningu. Jeden taki trening Insanity pozwala spalić nawet 1000 kalorii. Wraz z utratą wagi i przyrostem masy mięśniowej poprawia się również nasza wydajność i sprawność.

4. Insanity - dla kogo?

Warto podkreślić, że Insanity nie jest dla każdego. Intensywność wysiłku i rodzaj wykonywanych ćwiczeń sprawia, że nie jest to trening dla osób początkujących i z dużą nadwagą. Osoby te powinny postarać się zmniejszyć wagę i wzmocnić swoje mięśnie w inny nie tak inwazyjny sposób. Insanity może zniechęcić osoby nieprzygotowane lub doprowadzić do kontuzji.

5. Insanity - gdzie ćwiczyć?

Insanity jest dla osób, które chcą ćwiczyć w domu. Trening Insanity można odtwarzać na telewizorze lub komputerze, najważniejsze jest miejsce do ćwiczeń. Program Insanity można kupić na płytach DVD lub w internecie.

Po zakończeniu programu Insanity bardzo ważne jest, aby nadal potrzymać aktywność fizyczną, aby nie utracić efektów Insanity.

6. Instaninty - opinie

Plan treningowy Instaninty cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród ćwiczących. Osoby trenując Instanity jednogłośnie przyznają, że tego rodzaju trening szybko spala kalorie i wzmacnia organizm. Efekty wykonywania Instanity są szybko widoczne, jeżeli będziemy przykładać się do treningu i wykonywać go regularnie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.