Trwa ładowanie...

Jak schudnąć 5 kg – trening, dieta

Wiele osób, które chcą zredukować tkankę tłuszczową zastanawia się dla przykładu jak schudnąć 5 kg w kilka tygodni i czy jest to możliwe. Odchudzanie powinno być przemyślane, wszystkie elementy muszą być ze sobą połączone, czyli dieta, plan treningowy. Ważne jest, aby każdy element był dobrany nie tylko do głównych założeń planu treningowego, ale też do możliwości i umiejętności osoby trenującej.

spis treści

1. Jak schudnąć 5 kg?

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Jest to pytanie osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z ćwiczeniami i nie wiedzą dokładnie jak ma wyglądać walka ze zbędnymi kilogramami. Warto poprosić o radę trenera, a także dietetyka, który dobierze dietę do potrzeb naszego organizmu. Należy się także zastanowić czy będziemy trenować na siłowni w klubie fitness czy zdecydujemy się na ćwiczenie w domu.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

W każdym sposobie odchudzania czy treningu chodzi oczywiście o szybkie efekty, ale nie należy kierować się radami innych osób, u których przykładowo widać zmiany po miesiącu intensywnego treningu, ponieważ każdy organizm reaguje na intensywną aktywność fizyczną różnie. Zbyt intensywny wysiłek, niewłaściwie dobrane ćwiczenia mogą doprowadzić do przeciążenia mięśni czy innej kontuzji.

Jak schudnąć 5 kg bez efektu jo-jo? Najważniejsze, aby dobrać trening i rodzaj diety
Jak schudnąć 5 kg bez efektu jo-jo? Najważniejsze, aby dobrać trening i rodzaj diety (123RF)

Jak schudnąć 5 kg bez efektu jo-jo? Przede wszystkim trzeba właściwie trenować. Trening siłowy to ćwiczenia, których celem jest zmniejszenie masy ciała, ukształtowanie sylwetki i wzmocnienie siły osoby trenującej. Tego typu ćwiczenia polegają na wykorzystaniu masy i siły trenującego, często do treningu włączane są dodatkowe obciążenia np. hantle.

Inny trening, który zredukuje zbędne kalorie i tkankę tłuszczową to ćwiczenia aerobowe, które wykonywane systematycznie powinny również zwiększyć wydolność organizmu.

Przeczytaj także

Uzupełnieniem każdego treningu mogą być dodatkowe ćwiczenia ze sprzętem dla przykładu na ławeczce do ćwiczeń, ze sztangą, na stepperze czy na bieżni. Jak zrzucić 5 kg w miesiąc bez używania sprzętu sportowego? Jest to możliwe przykładowo uprawiając jogging, warto też systematycznie jeździć na rowerze.

2. Dieta odchudzająca

Osoba, która się zastanawia, jak schudnąć 5 kg powinna na początek zdecydować się na weryfikację swojej diety. Przede wszystkim należy jeść częściej np. 5 posiłków dziennie, ale w mniejszych ilościach. Nie zaleca się stosowania restrykcyjnych diet, ponieważ wpływają one na szybkie wypłukanie wody z organizmu, a tym samym obniża się waga, ale nie następuje redukcja tkanki tłuszczowej, co prostą drogą prowadzi do efektu jo-jo.

Oczywiście najważniejsze jest właściwe dobranie składników. Aby schudnąć co najmniej 5 kg w miesiąc, z jadłospisu trzeba wyeliminować cukier, produkty wysokokaloryczne. Dieta osoby odchudzającej się powinna być bogata w białko, błonnik, minerały i oczywiście w witaminy. Istotne jest również nawadnianie organizmu wodą, owocowymi sokami naturalnymi.

Ważny jest też nabiał pod każdą postacią i w każdej ilości, wśród osób odchudzających się popularne są mleczne koktajle.

Jak schudnąć 5 kg – trening, dieta
Jak schudnąć 5 kg – trening, dieta
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.