Trwa ładowanie...

Jak zrobić gwiazdę – zasady, przykładowe ćwiczenia, zalety

Jak zrobić gwiazdę? Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne zadanie. Wykonanie gwiazdy wymaga regularnych treningów wzmacniających mięśnie oraz rozciągających mięśnie. Jeżeli uprawiamy sport, to wykonanie gwiazdy nie powinno być dla nas problemem.

spis treści

1. Jak zrobić gwiazdę – zasady

Jak zrobić gwiazdę? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele dzieci. Gwiazda, czyli przerzut bokiem, jest ćwiczeniem akrobatycznym. Wymaga od ćwiczącego sporej gibkości i siły.

Zobacz film: "Domowe sposoby na rozciąganie"

Przed każdym rozpoczęciem ćwiczeń należy wykonać dokładną rozgrzewkę. Rozgrzewka jest potrzebna, ponieważ jej niewykonanie lub niedostateczne wykonanie może powodować kontuzje, lub urazy.

Żeby wiedzieć, jak zrobić gwiazdę należy zapoznać się ze specyfiką ćwiczeń. Ćwiczenia do gwiazdy, to ćwiczenia na równowagę, koordynację, ale także na siłę, przede wszystkim rąk. Podczas prób wykonywania gwiazdy należy pamiętać, aby ciało było sztywne. Pierwsze treningi warto, jest wykonywać na miękkim podłożu, żeby w razie upadku nie stało się nic złego.

Należy liczyć się także z tym, że początki nauki gwiazdy będą bardzo trudne. Czeka nas wiele upadków i wiele niechęci. Nie można się poddawać, warto wiedzieć, że po kilku tygodniach regularnych treningów będziemy wykonywać gwiazdę niczym profesjonalni akrobaci.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej

zobacz galerię

2. Jak zrobić gwiazdę – przykładowe ćwiczenia

Ćwiczenia, które poniżej przedstawię, są najlepszym sposób nauki i odpowiedzią na pytanie: jak zrobić gwiazdę? Regularnie wykonywane zestawy ćwiczeń pozwolą w niedługim czasie dojść do perfekcji i cieszyć się swoimi umiejętnościami.

Przeskoki przez ławkę – będą odpowiednie, aby wzmocnić siłę rąk. Dłonie należy oprzeć na końcach ławki i przeskakiwać z jednej strony na drugą, przy czym kolana powinny być złączone, a kręgosłup prosty.

Wybijanie – bardzo dobry ćwiczeniem na poprawną gwiazdę jest wybijanie się. Do tego również dobrze służy ławeczka. Należy oprzeć się rękoma stabilnie, o jeden punkt. Nogi powinny znaleźć się za jedną stroną ławki. Noga z przodu lekko zgięta w kolanie zaczyna wybijać się, ciągnąc za sobą drugą nogę. Można ciągnąć nogi jak najwyżej w górę.

Stanie na rękach – w tym ćwiczeniu chodzi o to, aby spróbować stanąć na rękach. Powinniśmy wybijać się na dłoniach do pozycji prostej, na początku to ćwiczenie będzie bardzo trudne i męczące, ale bardzo dobrze wpływa na równowagę ciała. To ćwiczenia można wykonywać przy drabinkach albo przy ścianie.

Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo miejsca w mieszkaniu, warto wybrać się na salę gimnastyczną lub siłownię i tam trenować robienie gwiazdy. Pamiętajmy, że na początku ćwiczmy ją na miękkim podłożu, np.: na materacach. Warto jest wykonywać ćwiczenia wzmacniające ręce, dzięki nim nasze ręce będą bardziej przygotowane to poradzenia sobie z naszym ciężarem ciała.

3. Jak zrobić gwiazdę – zalety

Jeżeli już wiemy jak zrobić gwiazdę i doskonale sobie z nią radzimy, to czujemy także, jak ćwiczenia wpływają na nasze ciało. Dzięki ćwiczeniom rozciągającym i wzmacniającym nasze mięśnie stają się mocne, a ciało elastyczne i rozciągnięte. Ćwiczenia na równowagę pomagają nam także zapanować nad własnym ciałem.

Jak zrobić gwiazdę – zasady, przykładowe ćwiczenia, zalety
Jak zrobić gwiazdę – zasady, przykładowe ćwiczenia, zalety (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.