Trwa ładowanie...

Kaloryfer u dziewczyny – dieta, trening, ćwiczenia. Jak wyrzeźbić brzuch?

Kaloryfer u dziewczyny jest jak najbardziej możliwy do wyrzeźbienia. Należy poświęcić jednak sporo pracy, wytrwałości i cierpliwości. Można wykonywać tzw. brzuszki miesiącami, jednak to nic nie da, jeśli nie dołączymy innych ćwiczeń. Wbrew temu co się powszechnie uważa, nie są one najlepszym sposobem na wyrzeźbienie mięśni brzucha. Konieczne jest także stosowanie odpowiedniej diety. Sprawdź, na czym polegają dieta i trening na "kaloryfer" u dziewczyny.

spis treści

1. Dieta na kaloryfer u dziewczyny

Kaloryfer u dziewczyny może być równie imponujący, jak u mężczyzny. W tym celu należy stosować m.in. odpowiednią dietę, która opiera się na konkretnych zasadach:

Zobacz film: "Metoda Fukutsudzi sposób na płaski brzuch i proste plecy"

  • jedzenie regularnych posiłków – niejedzenie nie przyczyni się do wyrzeźbienia mięśni, a dodatkowo zmniejszy ich objętość. W związku z tym należy jeść od 4 do 5 posiłków dziennie. Powinny być one nieduże
  • wyeliminowanie słodyczy – chcąc wyrzeźbić "kaloryfer" na brzuchu, należy wyeliminować z diety słodkie i słone przekąski, ponieważ są one bardzo tuczące
  • nawadnianie organizmu – należy pić około 3 litrów wody dziennie. Woda usprawnia metabolizm, co ułatwia wyrzeźbienie "kaloryfera"

Przed rozpoczęciem diety należy obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, uwzględniając w nim również aktywność fizyczną. Jadłospis trzeba ułożyć w taki sposób, aby dostarczał on odpowiednią ilość węglowodanów, tłuszczów oraz białka.

2. Trening na kaloryfer u dziewczyny

W celu uzyskania "kaloryfera", należy także trenować. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że nie uzyskamy go, ćwicząc tylko mięśnie brzucha. Należy ćwiczyć także inne partie ciała. Wówczas wzmacniamy mięśnie brzucha, czasem bardziej niż poprzez wykonywanie brzuszków.

2.1. Ćwiczenia cardio

Przede wszystkim należy rozpocząć od ćwiczeń cardio, które mają na celu spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Można:

Ćwiczenia cardio należy wykonywać od 3 do 4 razy w tygodniu. Powinny trwać minimum 20 minut, ale im dłuższy, tym lepiej. Jeżeli nasz brzuch zalany jest tłuszczem, przez który nie mogą przebić się mięśnie brzucha, to postaw na ćwiczenia cardio.

2.2. Ćwiczenia siłowe

Warto także ćwiczyć siłowo na każdą partię mięśniową. Najpopularniejsze ćwiczenie na mięśnie brzucha to tzw. brzuszki, jednak warto wykonywać także inne ćwiczenia, które pomogą go wyrzeźbić, np.

  • unoszenie tułowia z obciążeniem
  • skręty tułowia z nogami w górze
  • skręty tułowia z unoszeniem nóg

Zaleca się wykonywanie najpierw ćwiczeń siłowy, a potem ćwiczeń cardio. Można też wykonywać zestawu cardio w dni wolne od ćwiczeń siłowych.

Aby wyrzeźbić brzuch, można skorzystać z porad dietetyka albo trenera personalnego. Dietetyk ułoży najbardziej odpowiednią dietę, z rozpiską posiłków. Trener pokaże, jak wykonywać ćwiczenia i rozpisze dokładny plan treningowy.

Na początku walki o wyrzeźbiony brzuch warto co tydzień dokonywać pomiarów ciała i zapisać je. Wtedy zobaczymy, że nasza praca przynosi efekty, a dzięki nim łatwiej będzie wytrwać w dalszych tygodniach diety i treningu.

Kaloryfer u dziewczyny jest jak najbardziej możliwy do wyrzeźbienia
Kaloryfer u dziewczyny jest jak najbardziej możliwy do wyrzeźbienia (iStock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.