Trwa ładowanie...

Nawigacja rowerowa – co to takiego, jaką wybrać?

Większości z nas nawigacja kojarzy się z autem, najczęściej w samochodzie korzystamy z nawigacji, któr jest bardzo przydatna w dalekich i tych bliższych podróżach. A co z rowerem, czy do niego też można dobrać odpowiednią nawigację? Czy a rynku istnieje w ogóle coś takiego? W poniższym artykule odpowiem na wszystkie te wątpliwości.

Zobacz film: "Aktywni fizycznie Polacy zapominają o konsultacji z lekarzem"

spis treści

1. Nawigacja rowerowa – co to takiego?

Nawigacja rowerowa to nic innego, jak małe urządzenie, które przyczepia się do kierownicy roweru. Najczęściej ma duży ekran, aby podczas jazdy na rowerze można było z niej w łatwy i szybki sposób skorzystać.

Nawigacja rowerowa doskonale sprawdzi się podczas długich tras rowerowych, ale też krótkich przejażdżek.

Dobra nawigacja rowerowa pomoże nam wybrać najlepszą trasę dla rowerów, poda nam wiele czynników, takich jak: kształt danego terenu, nasza prędkość, poziom nad poziomem morza oraz wiele innych. Nawigacja powinna być wytrzymała, ponieważ często tereny po których się poruszamy są wymagające, jeździmy pod górkę, z górki, po kamieniach, po piachu lub po wodzie.

Nawigacja rowerowa to niezbędny gadżet na długie wyprawy
Nawigacja rowerowa to niezbędny gadżet na długie wyprawy (123RF)

Dlatego nawigacja rowerowa powinna być:

  • wodoodporna;
  • wytrzymała na piach, brud i liczne wstrząsy;
  • zaopatrzona w długo działającą baterię oraz możliwość podładowania w terenie;
  • dokładna – jeżeli zabłądzimy musi nas szybko i sprawnie pokierować na prawidłową trasę.

Tak naprawdę znalezienie nawigacji, która będzie posiadała wszystkie wyżej wymienione elementy nie będzie proste. Zastanówmy się więc, co będzie niezbędne przy naszym trybie jazdy, a dobór nawigacji rowerowej stanie się łatwiejszy.

2. Nawigacja rowerowa – jaką wybrać?

Może pomyślmy o używanej nawigacji? Niestety te nowe odstraszają swoją ceną, jednak dla prawdziwego pasjonata cena nawigacji rowerowej nie będzie stanowiła problemu. Ceny wahają się w granicach od kilkuset złotych do nawet 1500 złotych!

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Oto kilka dobrych urządzeń z nawigacją:

Zegarek Ambit3 Peak HR Suunto (1399 zł) – to wielofunkcyjny zegarek, który pracuje do 30 godzin, jego sygnał GPS wyszukiwany jest co 5 sekund. Ma funkcję nawigacji. Uwzględnia wysokość, jest wodoodporny, pokazuj dane pogodowe, prędkość, tempo i dystans. Co więcej łączy wiele dyscyplin sportowych, możemy w nim pływać, biegać. Zawsze doprowadzi nas do celu i dokona bardzo dokładnych pomiarów. Ma prawie same pozytywne opinie klientów, warto go mieć!

TIMEX Ironman TW5K96100 (254 zł) – zegarek posiada funkcję GPS, jest do 100 metrów wodoodporny, posiada timer, alarm. Mechanizm kwarcowy, zasilany baterią. Nic specjalnego, wątpię, żeby sprawdził się dobrze na długiej i ciężkiej trasie.

Cyclo 200 Central Europe MIO (699 zł) – Nawigacja doprowadzi nas z punktu A do punktu B, bez żadnych problemów. Cyclo 200 wyposażony jest w dodatkową funkcję „zaskocz mnie”, która ma na celu wybór innej, nowej trasy. Każdy kolejny ruch sygnalizowany jest alertem dźwiękowym. Bateria pracuje do 10, nawigacja ta jest wodoszczelna. Co ciekawe mamy możliwość zatrzymania się w restauracji, kawiarni, na stacji, nawigacja znajdzie nam wszystko! Klienci oceniają ją jako doskonała, nie jest aż tak droga i posiada wszystkie konieczne funkcje.

Nawigacje rowerowe są przydatnym gadżetem. Warto więc zainwestować swoje pieniądze na taką, która będzie nam służyła przez długie lata lub wybrać używaną nieco tańszą.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.