Trwa ładowanie...

Olaplex – opis produktu, działanie, stosowanie, przeciwwskazania, opinie

Wyobraź sobie produkt kosmetyczny do włosów, którym zrekompensujesz im lata zaniedbań. Nie będziesz już więcej musiała się obawiać, że koloryzacja, trwała, używanie lokówki lub prostownicy znów osłabią ich kondycję i pozbawią blasku. Brzmi, jak obietnica bez pokrycia? Producenci Olaplex zapewniają, że są w stanie jej dotrzymać.

Zobacz film: "Regeneracja włosów po zimie"

spis treści

1. Olaplex – co to jest

To substancja mająca silne właściwości regenerujące włosy od wewnątrz. Zawiera tylko jeden składnik aktywny – dimaleinian bis-aminopropylowo-diglikolowy. Wynaleźli ją inżynier materiałoznawca dr Eric Pressly i chemik dr Craig Hawker. Olaplex naprawia włosy, nawet jeśli poddawałaś je wielu próbom termicznym (lokówki i suszarki), mechanicznym i chemicznym (farbowanie, trwała itp.).

2. Olaplex – jak działa

Łączy poprzecznie wiązania siarkowe we włóknie włosa (tzw. mosty dwusiarczkowe włosa), które są niszczone podczas zabiegów kosmetycznych. Olaplex stosuje się przed zabiegiem, w jego trakcie, a także po zabiegu (w domu).

Bardzo dobrze współdziała z terapią keratynową. Lepiej zastosować go na początku, ponieważ kuracja keratynowa zamyka łuski włosa i uniemożliwi w ten sposób wniknięcie składnika Olaplex do wewnątrz. Dzięki synergii tych obu zabiegów włosy zyskują jedwabistość, miękkość, a zarazem siłę.

3. Olaplex – jak skorzystać z zabiegu

Kompletny zestaw do pielęgnacji można kupić samodzielnie przez Internet. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w stosowaniu Olaplex, lepiej oddać się w ręce specjalisty, choćby po to, by podpatrzeć, jak on to robi. Producent ściśle współpracuje z wybranymi salonami fryzjerskimi, które łatwo Ci wskaże na swojej stronie internetowej.

Jeśli fryzjer zapyta Cię, czy nie chciałabyś skorzystać z ulepszonej usługi koloryzacji, to znaczy, że chce Ci zaproponować Olaplex.

Pielęgnacja włosów
Pielęgnacja włosów

Piękne włosy nie zawsze są efektem sztucznych farb, czasem wystarczy zadbać o nie, stosując naturalne...

zobacz galerię

4. Olaplex – jak go stosować

Cała kuracja składa się z 3 etapów, podczas których korzysta się z 3 różnych butelek produktu. Każda z nich ma swoje wyraźnie określone przeznaczenie i ustalony czas użycia.

Krok pierwszy polega na dodaniu składnika Olaplex bezpośrednio do farby lub rozjaśniacza, a następnie nałożeniu mieszaniny na włosy. Na tym etapie fryzjer sięga po butelkę Bond Multiplier No.1.

Krok drugi to aplikacja Olaplex na włosy przed myciem. Dzięki niej zabezpieczamy włosy przed nadmiernym uszkodzeniem spowodowanym zabiegami fryzjerskimi. Na tym etapie korzystamy z butelki No. 2 Bond Perfector.

Krok trzeci stawiamy już domu. Zaopatrzeni w butelkę No. 3 Hair Perfector powinniśmy stosować Olaplex przynajmniej raz w tygodniu. Nakłada się go na czyste i osuszone włosy i spłukuje po 10 minutach. W przypadku włosów zniszczonych można go przetrzymać przez 20 minut. Jeśli Twoje włosy są bardzo zniszczone, aplikuj Olaplex nawet 2-3 razy w tygodniu.

Z butelki numer 3 można również korzystać, jeśli chcesz wcześniej przygotować włosy na planowaną koloryzację.

Producent podkreśla, że Olaplex nie jest odżywką i jej nie zastąpi. Jego zadaniem jest odbudować wiązania włosa, natomiast odżywka ma dostarczyć składników pielęgnujących i odżywczych.

5. Olaplex – przeciwwskazania

Właściciele Olaplex szczycą się, że ich produkt nie zawiera olejków ani silikonu, siarczanów, ftalanów czy aldehydów, a także że bardzo dobrze współpracuje ze wszystkimi środkami do pielęgnacji włosów. Niemniej jednak nie proponują go kobietom w ciąży i matkom karmiącym.

Nie zalecają również jednoczesnego stosowania Olaplex z dekoloryzatorami ze względu na trudny do przewidzenia efekt, jaki takie połączenie może mieć. Niektórzy z praktyków sugerują wykorzystanie w dekoloryzacji No. 1 Bond Multiplier w ilości 3,75 ml.

Odradza się także aplikacji No. 2 Bond Perfector po trwałej ondulacji, ponieważ obciąża on włosy i może doprowadzić do ich rozprostowania. Wystarczy, by w czasie zabiegu użyć butelki z numerem pierwszym.

6. Olaplex – opinie

Oczywiście najlepiej mieć swoją własną, a przed zastosowaniem (zresztą nietaniej kuracji) zapoznać się z głosami innych użytkowniczek.

Trzeba jednak przyznać, że wiele kobiet jest zadowolonych z mocy regeneracyjnej tego preparatu. Niemniejsza liczba narzeka też na jego cenę i małą wydajność.

Zdarzają się panie, które twierdzą, że w ich przypadku Olaplex nie zadziałał. Te głosy są jednak nieliczne.

Producent na swojej anglojęzycznej stronie internetowej z dumą prezentuje zdjęcia gwiazd, które skorzystały z jego usług. Plejadę tworzą m.in. Jennifer Lopez, Charlize Theron, Gwyneth Paltrow czy Emily Blunt.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.