Trwa ładowanie...

Osiedlowa siłownia vs. prestiżowy klub w centrum miasta

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Kiedy musimy się zdecydować, wybieramy te opcje, które są dla nas najbardziej wygodne. Przynajmniej tak byłoby najlepiej. A co jest lepsze: osiedlowa siłownia blisko domu czy prestiżowy klub w centrum miasta? Czego możemy spodziewać się w obu tych miejscach? Który z nich bardziej pasuje do twojego trybu życia?

spis treści

1. Jakość prowadzenia zajęć

Przede wszystkim małe, osiedlowe kluby przestają już tak bardzo odstawać od dużych, sieciowych, które czasami wręcz narzucają trendy. Przede wszystkim dlatego, że od kiedy zdrowy styl życia i sport stały się bardzo promowane, uczęszcza do nich coraz więcej osób. Działa również coraz więcej instruktorów i trenerów, a także miejsc, w których mogą zdobywać oni wiedzę, poszerzać zakres kompetencji czy podnosić kwalifikacje.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. Wyposażenie i jego potencjał

Osiedlowe kluby mają zazwyczaj mniejszą powierzchnię i mniej sprzętu. Może tu chodzić o ilość bądź różnorodność. Są osoby, które umieją, chcą i wykorzystują cały taki zasób pomocy. Z drugiej strony, czy ty będziesz używać wszystkiego? Jeżeli w małym klubie przebywa mniej osób, samo oblężenie będzie porównywalne. Natomiast w przypadku zajęć grupowych, gdy instruktor ma pod okiem mniejszą ilość osób, jego uwaga nie jest tak bardzo rozproszona i rzeczywiście może skupić się na poszczególnych osobach. Natomiast duże kluby mają bardziej rozbudowane grafiki.

3. Dogodna lokalizacja

Przewagą osiedlowych klubów jest to, że zazwyczaj znajdują się one blisko domu. Te w centrum mogą natomiast znajdować się blisko twojego miejsca pracy i posiadać dobre połączenie komunikacyjne z różnymi częściami miasta. Wszystko zależy więc od twojego trybu życia, tego, kiedy zamierzasz odbywać trening i co jest dla ciebie wygodniejsze.

Wybierz najlepszą siłownię

Wybierz najlepszą siłownię

Wybór siłowni to ważna decyzja, dlatego nie podejmuj jej pochopnie. Weź pod uwagę cenę, odległość, ofertę i doświadczenie personelu. Zobacz, na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, aby wybrać tę najlepszą.

4. Atmosfera na treningu

Małe kluby to zazwyczaj znajome, pojawiające się tam często twarze, przez co panuje w nich nieco bardziej rodzinna atmosfera. Tymczasem w dużych „sieciówkach” otwartych od rana do wieczora, przychodzisz, kiedy chcesz. Z jednej strony to duży komfort, bo nie musisz naginać grafiku w innych sferach życia, jednak zazwyczaj jesteś tam, by poćwiczyć, myjesz się i wychodzisz, mijając dużo różnych osób czyniących podobnie.

5. Koszty

A jak wygląda kwestia ceny za karnet? O dziwo, bardziej korzystny może się okazać zakup tego proponowanego przez duże kluby. Mają one zwykle większe nakłady na promocję i dobrą lokalizację, co często przyciąga wielu klientów. Gdy jest ich sporo, można pozwolić sobie na organizowanie promocji i utrzymywanie cen wciąż na tym samym poziomie.

Czy któraś z tych opcji jest ci zdecydowanie bliższa? A może jest ci wszystko jedno i umiesz dostosować się do każdych warunków? Najważniejsze, żebyś czuł się dobrze w miejscu, w którym ćwiczysz, bo sport powinien ci sprawiać przyjemność.

Osiedlowa siłownia vs. prestiżowy klub w centrum miasta
Osiedlowa siłownia vs. prestiżowy klub w centrum miasta (Zdjęcie ćwiczenia wymagającego asekuracji / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.