Trwa ładowanie...

Przestała robić kardio i... schudła 17 kg!

Dieta i aktywność fizyczna to recepta na zdrowie i idealną figurę – to wie każdy. Od kilku lat prym wiedzie bieganie. Biegają wszyscy, nawet ci, którzy nienawidzą tego typu aktywności. Dlaczego? Bo to modne, a jak uważają niektórzy, także skuteczne. Ta kobieta się zbuntowała – zrezygnowała z treningu cardio i... schudła 17 kg.

1. Bez przyjemności, bez efektów

Wstajesz rano, przebierasz się i idziesz biegać. Biegniesz i biegniesz, a żeby nie było zbyt nudno – nakładasz na uszy słuchawki. Jeśli taki trening cię nie nudzi i wykonujesz go kilka razy w tygodniu, jednocześnie widząc na wadze spadające kilogramy, to wszystko w porządku. Co jednak, jeśli bieganie śmiertelnie cię nudzi, a waga stoi jak zaczarowana? Przed tym samym dylematem stanęła Alice Fields.

Facebook.com
Facebook.com

Zobacz film: "Ma 93 lata a jej pasją jest trening na siłowni"

"Wstawałam codziennie rano i przebiegałam 5 km. To tortury. Nie było to czymś, co mi się podobało, ale biegałam, żeby schudnąć" - przyznaje Alice. Kobieta opowiada, że biegała do momentu, w którym brakowało jej tchu. Intensywny wysiłek sprawiał, że po dotarciu do domu prawie w ogóle nie miała apetytu. Dzięki temu traciła 5 kg tygodniowo. Jednak kiedy jadła normalnie i nie trenowała, na wadze pojawiało się 7 dodatkowych kilogramów. Klasyczny efekt jo-jo.

Mity na temat odżywek dla sportowców
Mity na temat odżywek dla sportowców [5 zdjęć]

Osoby zaczynające przygodę z siłownią bardzo często unikają odżywek dla sportowców, bo nie widzą sensu

zobacz galerię

2. IIFYM

Wtedy 24-latka zdecydowała się na zamianę treningu cardio na wysiłek na siłowni oraz odpowiednio dobraną dietę, według metody IIFYM (if it fits your macro). O co w niej chodzi? O to, że każdego dnia musisz dostarczać organizmowi określoną ilość kalorii. Bez różnicy jest to, skąd będą pochodzić. Bezkarnie można więc jeść białe pieczywo lub czekoladę, o ile nie zostanie przekroczony dobowy limit kaloryczny.

Zobacz także:

Kiedy Alice zaczęła stosować dietę i wylewać siódme poty na siłowni zauważyła, że tłuszcz w jej ciele dosłownie się topi. Kobieta przyznaje jednak, że nie był to łatwy proces, ale było warto. "Widziałam, że moje ciało zmienia się pozytywnie nawet, jeśli waga zostaje taka sama, ponieważ w niektórych miejscach tracę więcej tłuszczu, a w innych nabieram więcej mięśni" - mówi Alice.

Jednocześnie kobieta podkreśla, że żeby trening fizyczny był efektywny, należy znaleźć aktywność, którą się lubi. Bieganie, którego nienawidzisz nie sprawi, że zmuszając się do porannego wstawania, zaczniesz tracić kilogramy. To co robisz musi sprawiać ci przyjemność – wtedy kilogramy będą znikały szybciej.

Przestała robić kardio i... schudła 17 kg!
Przestała robić kardio i... schudła 17 kg!
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.