Trwa ładowanie...

Mel B rozgrzewka - plan ćwiczeń, inne ćwiczenia

Rozgrzewka z Mel B jest pełna energii, szybka i prosta, przez co nie daje ona zbyt wiele czasu, aby się zniechęcić. Dzięki rozgrzewce z Mel B zwiększymy tętno, rozgrzejemy mięśnie i przygotujemy się do dalszych ćwiczeń. Jeśli jednak nie nadążamy za Mel B, powinniśmy ćwiczyć w swoim tempie, a gdy polepszymy kondycję i oswoimy się z ćwiczeniami, z pewnością będziemy w stanie dorównać instruktorce.

spis treści

1. Rozgrzewka z Mel B - plan ćwiczeń

Rozgrzewka z Mel B trwa jedynie pięć minut, ponieważ rozgrzewka nie musi być długa, aby była skuteczna. Rozgrzewkę rozpoczynamy od ćwiczeń całego ciała, następnie przechodzimy w okolice ramion, po czym po raz kolejny wykonujemy trening na nogi i ramiona.

Zobacz film: "Ćwiczenia na przebudzenie"
Rozgrzewka z Mel B to szybki i intensywny trening, który przygotuje wszytkie partie naszego ciała na dalsze ćwiczenia
Rozgrzewka z Mel B to szybki i intensywny trening, który przygotuje wszytkie partie naszego ciała na dalsze ćwiczenia (123RF)
  1. Podwójny step touch: wykonujemy go od 00:25 do 1:36 czasu treningu. Klasyczny step touch to po prostu krok w bok, a następnie dostawienie drugiej nogi. Aby jednak zmodyfikować to ćwiczenie, Mel B poleca wykonywać nie jeden, a dwa kroki w bok, jednocześnie wykonując ruchy ramionami w górę, w bok i w dół.

  2. Krążenie ramionami: wykonujemy je od 1:45 do 2:47 czasu treningu. Ramiona wyprostowujemy w bok, a następnie krążymy nimi 30 razy w tył i 30 razy w przód. Mięśnie brzucha powinny być napięte, a dla utrudnienia, rozgrzewka z Mel B dodaje wysoko uniesione kolana, które powinniśmy podnosić wysoko w górę, naprzemiennie.

  3. Kolana w górę: wykonujemy je od 2:50 do 3:40 czasu treningu. Ćwiczenie to polega na szybkim unoszeniu kolana do boku, jednocześnie opuszczając ramiona. Rozgrzewka z Mel B zakłada, że będziemy unosić naprzemiennie prawą i lewą stopę. Ćwiczenie to powinno być wykonywane w szybkim tempie, jednak jeśli mamy trudności z jego utrzymaniem, możemy zmniejszyć częstotliwość unoszenia ramion.

  4. Unoszenie ramion: wykonujemy od 3:42 do 4:43 czasu treningu. Ten element rozgrzewki z Mel B polega na unoszeniu ramion na wysokość barków, jednocześnie wyciągając nogę w bok. Kolana powinny być w lekkim stopniu zgięte, a mięśnie brzucha i ud cały czas napięte.

Zobacz także:

Po rozgrzewce z Mel B z pewnością gotowi będziemy na rozpoczęcie prawdziwego treningu fitness. Mel B poleca także, aby chwilę przed rozpoczęciem rozgrzewki maszerować przez około pół minuty w średnim tempie.

2. Rozgrzewka z Mel B - inne ćwiczenia

Jednym z planów treningowych Mel B jest wyzwanie 30 dni, które przeznaczone jest dla osób niezaawansowanych, z którym każdy powinien sobie poradzić. Poziom rośnie w miarę postępów.

Każdy dzień treningu rozpoczyna się oczywiście do rozgrzewki z Mel B, następnie wykonujemy serię ćwiczeń na ramiona, nogi, pośladki, klatkę piersiową, brzuch. Co trzy dni robimy sobie dzień wolny, w którym nie wykonujemy żadnych ćwiczeń.

10 porannych motywatorów do ćwiczeń
10 porannych motywatorów do ćwiczeń [10 zdjęć]

Zamiast budzić się z rana i myśleć o tym, że trzeba trochę poćwiczyć, lepiej po prostu przystąpić do

zobacz galerię

Jednym z najważniejszych elementów treningu jest wykonanie rozgrzewki przed każdym ćwiczeniem, co dowodzi temu, jak ważną rolę w ćwiczeniach odgrywa rozgrzewka z Mel B.

Mel B poleca, aby skupiać się nie tylko na ćwiczeniach, i twierdzi, że 70 proc. sukcesu leży w dobraniu odpowiedniej diety. Porady dietetyczne Mel B można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Mel B, oraz w jej publikacji Mel B's Food Diary: What I Eat in a Day.

Mel B rozgrzewka - plan ćwiczeń, inne ćwiczenia
Mel B rozgrzewka - plan ćwiczeń, inne ćwiczenia (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.