Trwa ładowanie...

Siłownia

Siłownia

Siłownia to nie tylko sposób na wyrzeźbienie mięśni, ale także na skuteczne odchudzanie. Na siłowni można ćwiczyć różne partie mięśni – brzucha, nóg, ramion, grzbietu. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj ćwiczeń zostanie wybrany. Jeśli marzysz o wymodelowaniu ud i łydek, najlepiej postaw na marsz na steperze, rowerek eliptyczny lub chód na bieżni.


Jeśli chcesz wyrzeźbić mięśnie górnej partii ciała i klatki piersiowej, dobrym wyborem będą ćwiczenia na wzmocnienie mięśni obręczy barkowej, na przykład ćwiczenia na ławce z użyciem sztangi i sztangielek. Ćwiczenia na atlasach i podnoszenie ciężarów to propozycja przede wszystkim dla panów, którzy marzą o rozbudowie masy mięśniowej. Jest to dobry trening kulturystyczny. Na wzmocnienie mięśni ramion odpowiednie jest podnoszenie sztangi. Ręce muszą być wyprostowane, ramiona przylegać do oparcia przyrządu, a sztanga trzymana podchwytem na szerokość barków. Należy maksymalnie ugiąć ręce do pionowego położenia przedramion, równocześnie wdychając powietrze. Trzeba pamiętać o usztywnieniu nadgarstków. Powrót do pozycji początkowej następuje przez wolny wyprost rąk.

 

Ćwiczenia siłowe nie są dla wszystkich. Droga do ładnie zarysowanych bicepsów i kształtnej sylwetki jest długa i żmudna. Siłownia wyposażona jest w sprzęt do ćwiczeń różnego rodzaju, dlatego każdy znajdzie sobie tam coś dla siebie. Trenować można samodzielnie lub pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Najlepiej jednak udać się na siłownię w konkretnym celu, np. aby zrzucić zbędne kilogramy, zbudować masę mięśniową, poprawić kondycję fizyczną lub uzyskać ładnie wyrzeźbioną sylwetkę. O swoich dążeniach należy poinformować trenera, który dobierze zestaw ćwiczeń idealny dla danej osoby.