Trwa ładowanie...

Wyzwanie plank – metoda na wyrzeźbienie brzucha w 21 dni

Każdy z nas marzy o szczupłej sylwetce i nie chce mieć w swoim ciele nawet jednego grama tłuszczu. Jeżeli chcesz w szybki i łatwy sposób poprawić swój wygląd, to koniecznie podejmij wyzwanie planka. Dzięki tej domowej metodzie wyrzeźbisz brzuch w zaledwie trzy tygodnie!

spis treści

1. 21-dniowe wyzwanie na płaski brzuch

Wiele osób uważa, że najlepszym sposobem na zrobienie tzw. sześciopaka jest robienie brzuszków. Jak się jednak okazuje, istnieje inna metoda, która może okazać się bardziej skuteczna. Jest to wyzwanie plank, czyli pozycja deski.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Co to jest wyzwanie plank, czyli tzw. "deska"?

Deska to ćwiczenie, które nie tylko wzmacnia mięśnie głębokie brzucha, ale także górne partie ciała. Polega na utrzymaniu ciała w określonej pozycji. Żeby uzyskać zamierzony efekt, ćwiczenia należy wykonywać regularnie przez trzy tygodnie. Na każde siedem dni trwania wyzwania przygotowany jest trochę inny zestaw ćwiczeń.

Tydzień pierwszy

Na początku musisz starać utrzymać ciało w przedstawionej pozycji codziennie przez 30 sekund. Wraz z upływem czasu, twoja kondycja się polepszy, więc może się pojawić potrzeba wydłużenia czasu wykonywania tego ćwiczenia. Wtedy należy zwiększyć czas o kolejne 30 sekund. Bardzo ważne, żeby nie wydłużać czasu na siłę i nie nabawić się kontuzji.

Tydzień drugi

Podczas kolejnych siedmiu dni podnieś sobie poprzeczkę i przy wykonywaniu ćwiczenia dołóż odrobinę wysiłku. Należy również zwiększyć czas o 30 sekund. Jeśli w poprzednim tygodniu przebywałeś w pozycji deski przez 30 sekund, to zwiększ ten czas do 60 sekund.

Tydzień trzeci

Przez ostatni tydzień wykonuj ćwiczenie, dodając sobie 60 sekund. Jeżeli podczas ostatniego dnia drugiego tygodnia ćwiczenie trwało 60 sekund, to w pierwszy dzień trzeciego tygodnia powinno trwać 120 sekund.

Pamiętaj, że podejmując wyzwanie planka, musisz być systematyczny i wytrwały. Tylko wtedy osiągniesz wymarzony efekt. W razie gdybyś stracił motywację, przypomnij sobie, jaki jest twój cel.

Powodzenia!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wyzwanie plank – metoda na wyrzeźbienie brzucha w 21 dni
Wyzwanie plank – metoda na wyrzeźbienie brzucha w 21 dni (Getty Images)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.