Trwa ładowanie...

Aerobik TBC

Aerobik TBC to ćwiczenia aerobowe przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami mięśni różnych części ciała. Takie ćwiczenia można wykonywać zarówno na siłowni czy w klubie fitness, jak i w domu. Trening TBC wykorzystuje różne sprzęty fitness, jak ciężarki czy piłki. Takie ćwiczenia TBC to dobre ćwiczenia wzmacniające mięśnie oraz poprawiające kondycję i wydolność organizmu. Przede wszystkim to także dobra zabawa.

spis treści

1. Co to jest aerobik TBC?

Aerobik TBC, rozszyfrowując skrót, to total body conditioning, a więc po tłumaczeniu - ćwiczenia wzmacniające całe ciało. Ćwiczenia TBC wykonywane są w rytm muzyki, co dodatkowo urozmaica cały trening. Są one ułożone w proste układy. Takie ćwiczenia to ćwiczenia aerobowe, które wskazane są dla osób początkujących. Pozwalają na rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni, zrzucenie zbędnych kilogramów oraz poprawę kondycji. Do ćwiczeń wykorzystywane są ciężarki, hantle do ćwiczeń, jak również piłka rehabilitacyjna, tubingi, czyli guma z rączką, czy step. Pomocna może być także mata gimnastyczna. Na samym początku warto zacząć ćwiczenia bez ciężarków. Z czasem można włączać do treningu coraz większe obciążenie. Aerobik TBC najlepiej na początku wykonywać razem z instruktorem w klubie fitness. Po kilku treningach można zaopatrzyć się w nagrania układów ćwiczeń. Wtedy też można kontynuować treningi także w domu. Trening TBC powinien trwać ok. 1 godziny. Osoby rozpoczynające takie ćwiczenia po raz pierwszy powinny powtarzać je 2 razy w tygodniu, z czasem ilość treningów można zwiększyć do 4-5 w tygodniu. Aerobik TBC można wykonywać w każdym wieku.

Zobacz film: "Zumba"

2. Zalety aerobiku TBC

Ćwiczenia TBC to ćwiczenia bardzo popularne wśród kobiet, jednak mogą je wykonywać także mężczyźni. Główną zaletą takich ćwiczeń aerobowych jest ich prostota. Po pewnym okresie ćwiczeń sekwencje układów ćwiczeń zapamiętuje się już na zawsze. Celem takich ćwiczeń mięśni jest uruchomienie wszystkich mięśni – zarówno górnych, jak i dolnych partii ciała. Do innych zalet takich ćwiczeń można zaliczyć to, iż są to ćwiczenia odchudzające. Pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jak wiadomo, efekty nie będą widoczne natychmiast, lecz dopiero po jakimś czasie. Podczas godzinnych zajęć można spalić 420–520 kcal. Są to więc dobre ćwiczenia rzeźbiące sylwetkę. Ćwiczący poprawia sobie także kondycję oraz wydolność organizmu. Takie ćwiczenia aerobowe są ćwiczeniami bardzo dobrze przygotowującymi fizycznie do długich wędrówek po górach, do jazdy na rowerze czy wycieczek rowerowych. Oprócz tego pozwalają na wyćwiczenie poczucia rytmu i koordynacji ruchów.

Co jest bardzo ważne, aerobik TBC to ćwiczenia przygotowujące do innych bardziej skomplikowanych ćwiczeń, np. na stepie, czy układów choreograficznych, jak aerodance. Ćwiczenia TBC dodają energii, tak więc zalecane są do wykonywania rano, w celu rozbudzenia organizmu. W trakcie ćwiczeń wydzielają się endorfiny, a więc hormony szczęścia. Ćwiczenia mięśni w godzinach rannych poprawiają nam więc humor na cały nadchodzący dzień. TBC to także dobre ćwiczenia na redukcję cellulitu i rozstępów. Są to dobre ćwiczenia dla kobiet po porodzie, borykających się z takimi problemami. Ćwiczenia te należy jednak wykonywać systematycznie.  

Aerobik TBC
Aerobik TBC
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.