Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na siłowni – bezpieczeństwo, zalety

Ćwiczenia na siłowni mają wiele zalet, dzięki nim można między innymi pozbyć się zbędnych kilogramów oraz kształtować swoją sylwetkę. Jednak aktywność fizyczna niesie ze sobą o wiele więcej korzyści. Jak należy wykonywać ćwiczenia na siłowni, by poprawić formę, przyspieszyć przemianę materii oraz ogólnie wzmocnić swój organizm?

spis treści

1. Ćwiczenia na siłowni – bezpieczeństwo

Ćwiczenia na siłowni dla wielu osób w ostatnich latach stały się czymś więcej niż tylko metodą na leczenie nadwagi. Jest to swego rodzaju sposób na życie. W Polsce zapanowała moda na ćwiczenia na siłowni. Jednak nie wszyscy wiedzą jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na siłowni. Aby osiągnąć zamierzony cel i uniknąć groźnych kontuzji i urazów warto zapoznać się z podstawowymi informacjami o tym, czym są ćwiczenia na siłowni.

Zobacz film: "Jakie partie ciała można wyrzeźbicz, ćwicząć na tych sprzętach?"

Siłownia jeszcze do niedawna była kojarzona z dźwiganiem dużych ciężarów i ogromnym wysiłkiem. Jednak ćwiczenia na siłowni to nie tylko rozbudowa muskulatury. Siłownia jest miejscem gdzie trenować może praktycznie każdy, niezależnie od wieku, stanu kondycji czy posiadanych umiejętności. Nowoczesne sprzęty do ćwiczeń sprawiają że ćwiczenia na siłowni są nie tylko bezpieczne ale i efektywne. Tak więc nie musisz być kulturystą by wykonywać trening na siłowni.

Jak upiąć długie włosy na trening?
Jak upiąć długie włosy na trening? [6 zdjęć]

Przygotowując się do treningu, wkładasz do torby czy plecaka odpowiedni strój i kilka potrzebnych gadżetów.

zobacz galerię

Siłownia ma jedną wielka zaletę, trenując na niej ma się możliwość kształtowania dowolnej partii ciała. Odpowiednio dobrane ćwiczenia na siłowni sprawiają, że ciało staje się jędrne a sylwetka smukła i proporcjonalna. Co więcej systematyczne ćwiczenia na siłowni sprawiają, że mięśnie i ścięgna stają się silniejsze i bardziej elastyczne. Dzięki temu ciało jest bardziej odporne na kontuzje. Dlatego dla osób które preferują aktywność na świeżym powietrzu, na przykład biegają lub jeżdżą na rolkach, ćwiczenia na siłowni też są przydatne.

Systematyczny trening siłowy zwiększa wydolność organizmu oraz poprawia przemianę materii. Ćwiczenia na siłowni zmniejszają ryzyko wystąpienia osteoporozy przez wzmocnienie kości. Z tego powodu ten rodzaj treningu jest szczególnie zalecany osobom starszym. Wiele urządzeń znajdujących się na siłowni jest tak skonstruowanych by zapewnić bezpieczne ćwiczenia na siłowni nawet osobom po przebytych urazach. Co więcej, trening na nich jest wyjątkowo prosty i nie wymaga praktycznie żadnego przeszkolenia.

2. Ćwiczenia na siłowni – zalety

Ćwiczenia na siłowni wzmacniają i rozbudowują mięśnie a także pozwalają pozbyć się zbędnych kilogramów. Każdy mięsień podczas w trakcie ćwiczenia na siłowni zużywa ogromne ilości kalorii, które są pozyskiwane między innymi z tkanki tłuszczowej.

Trenując na siłowni zmuszamy organizm do spalania większej ilości kalorii. Ćwiczenia na siłowni połączone z odpowiednią, zdrową dietą pozwalają równocześnie rozbudować mięśnie i zredukować tkankę tłuszczową.

Ćwiczenia na siłowni podnoszą także pewność siebie, wraz z poprawą wyglądu rośnie również nasza samoocena. Dzięki treningowi na siłowni nie tylko zdobywamy coraz więcej siły fizycznej ale stajemy się także bardziej odporni na stres. Osoby trenujące regularnie są bardziej przebojowe i wydajne w pracy. Ćwiczenia na siłowni mają wpływ nie tylko na ciało ale także na charakter ponieważ kształtują takie cechy jak silna wola, systematyczność oraz determinacja.

Ćwiczenia na siłowni – bezpieczeństwo, zalety
Ćwiczenia na siłowni – bezpieczeństwo, zalety (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.