Trwa ładowanie...

Ćwiczenia z Mel B – trening, dieta

Ćwiczenia z Mel B to jedna z popularniejszych form aktywności fizycznej wśród kobiet, którym zależy na szczupłej sylwetce. Piosenkarka zaczęła trenować, aby pozbyć się zbędnych kilogramów po ciąży. Ćwiczenia z Mel B są dostępne na płytach DVD. To zróżnicowane treningi na poszczególne partie ciała.

spis treści

1. Jak wygląda trening Mel B?

Ćwiczenia z Mel B to zróżnicowane treningi, które są dopasowane nie tylko do głównych założeń planu treningowego, ale również do możliwości i umiejętności osoby trenującej. Ćwiczenia z Mel B to nie tylko trening, ale też gry fitness. Ćwiczenia, które piosenkarka poleca kobietom, które chcą dbać o swoją sylwetkę można wykonywać w domu, nie jest konieczna wizyta na siłowni czy w klubie fitness.

Zobacz film: "Jak schudnąć bez efektu jojo?"

Ćwiczenia z Mel B. zakładają redukcję tkanki tłuszczowej ale bez efektu jo-jo. Według twórczyni ćwiczeń najskuteczniejszy jest trening interwałowy, dlatego systematycznie biega na bieżni lub na świeżym powietrzu, często też spaceruje.

Dlaczego ćwiczenia z Mel B to elementy ćwiczeń interwałowych? Ponieważ tego rodzaju ćwiczenia to nie tylko przyspieszenie tętna, ale też regulacja metabolizmu.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej

zobacz galerię

Ćwiczenia z Mel B to przede wszystkim duże natężenie wysiłku w krótkim odcinku czasu. Dla przykładu blok ćwiczeń z Mel B wykonywany przez 25 minut to spalenie tylu kalorii, co w trakcie godziny wysiłku fizycznego o zmniejszonej intensywności. Długość treningu z Mel B powinna być dostosowana do możliwości fizycznych trenującego istotna jest też systematyczność ćwiczeń.

Mel B trenuje około 90 minut codziennie. Trening zaczyna od interwałowej rozgrzewki, po której następują ćwiczenia na poszczególne partie ciała. Na każdy dzień tygodnia zaplanowana jest praca mięśni innej części ciała przykładowo w poniedziałki piosenkarka wykonuje przysiady sumo, czyli przysiady na szeroko rozstawionych nogach. Po każdej serii zrobionego ćwiczenia dodatkowo obciąża mięśnie np. delikatnym pulsowaniem.

Przeczytaj także:

Treningi Mel B zakładają także wykorzystanie różnych sprzętów do ćwiczeń, dlatego w czasie treningu wykorzystywane są hantle, ławeczka do ćwiczeń. Jednak trening z Mel B to także nieskomplikowane, ale efektywne ćwiczenia dla przykładu pompki czy krążenie ramion.

2. Jak wygląda dieta Mel B?

Każde ćwiczenia, które zakładają rzeźbę sylwetki, zmniejszenie tkanki tłuszczowej, zwiększenie siły czy odporności organizmu, powinny być poparte właściwie dobraną dietą. Dlatego ćwiczenia z Mel B to nie tylko intensywny wysiłek, ale też zdrowe posiłki. Zatem, jaki powinien być jadłospis osoby wykonującej ćwiczenia z Mel B?

Przede wszystkim nie należy się przejadać, dlatego trenerzy zalecają spożywanie posiłków w mniejszych porcjach, ale częściej np. co dwie godziny. Warto mieć przy sobie zdrowe przekąski przykładowo marchewka pokrojona w paski, orzechy czy pełnoziarnisty chleb.

Takie małe porcje powodują, że zaspokajamy głód i nie mamy ochoty na niezdrowe jedzenie. Ważne jest także systematyczne nawadnianie organizmu np. sokiem owocowym, ale naturalnym bez cukru, a po treningu wodą niegazowaną o wysokiej zawartości minerałów.

Ćwiczenia z Mel B – trening, dieta
Ćwiczenia z Mel B – trening, dieta (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.