Trwa ładowanie...

Ćwiczenia z taśmą trx – zasady ćwiczeń, przykładowe ćwiczenia, zalety

Ćwiczenia z taśmą trx to trening funkcjonalny. Dzięki treningom z taśmami trx szybko wysmuklimy ciało, poprawimy jędrność skóry, a także znacznie wzmocnimy mięśnie całego ciała. Trx to doskonały trening dla kobiet, jak i dla mężczyzn – potrafić naprawdę zmęczyć. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o zaletach ćwiczeń z taśmą trx?

Zobacz film: "ĆWICZENIA ODCHUDZAJĄCE NA SPALANIE TŁUSZCZU! 5-minutowy trening całego ciała z gumą fitness"

spis treści

1. Ćwiczenia z taśmą trx – zasady ćwiczeń

Ćwiczenia z taśmami trx są wymagające i z początku trudne do opanowania. Dlatego najlepiej jest skorzystać z porad trenera personalnego, który wytłumaczy nam jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia albo zapisać się na zajęcia z użyciem taśm trx.

Trening z taśmami trx jest innowacyjnym pomysłem, otóż taśmy trx podwieszone są do sufitu i swobodnie z niego zwisają. Wykonując ćwiczenia z taśmą trx, należy pokonywać opór i ciężar własnego ciała. Dlatego trening jest tak bardzo wymagający, gdyż praca z ciężarem własnego ciała nie należy do najłatwiejszych. Należy mieć także na uwadze, że na początku treningów z taśmą trx trudno jest złapać równowagę, dlatego większość początkujących osób ma problem z wykonywaniem ćwiczeń.

Ćwiczenia z taśmą trx angażują do pracy wszystkie mięśnie, łącznie z mięśniami głębokimi. Podczas treningu doskonale pracują: mięśnie brzucha, mięśnie pleców, mięśnie barków. Ćwiczenia z taśmą trx to doskonałe ćwiczenia na uda i pośladki. Ćwiczenia z taśmą trx doskonale wzmacniają kręgosłup i stawy.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej
Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej [6 zdjęć]

Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej

zobacz galerię

2. Ćwiczenia z taśmą trx – przykładowe ćwiczenia

Ćwiczenia z taśmą trx nie mają żadnych ograniczeń. Ćwiczeń z taśmą trx jest naprawdę wiele. Możemy je dowolnie zmieniać i wymyślać – ważne by technika była poprawna.

Poniżej przedstawię kilka ćwiczeń z taśmami trx, które angażują każdą partię mięśniową naszego ciała.

Pompki – najpierw należy chwycić uchwyty w dłonie i ułożyć je na odpowiednim poziomie. Jeżeli jesteś osobą początkującą, to najlepiej będzie trzymać ręce powyżej pasa. Teraz wykonujemy parę kroków do tyłu, tak, aby uchwycić równowagę i rozłożyć ciężar ciała równo pomiędzy nogi i ręce. Wszystkie mięśnie powinny być napięte, a plecy wyprostowane. W tej pozycji uginamy łokcie i schodzimy niżej, tak by łokcie znalazły się na wysokości naszych uszu.

Przyciąganie nóg – stopy zahaczamy o uchwyty gum, w sposób najbardziej nam odpowiadający. Dłonie opierają się o podłoże. Wykonujemy pozycję „plank”. W tej pozycji przyciągamy złączone w kolanach nogi do klatki piersiowej.

Podpór bokiem – stopy podpieramy o uchwyty taśm trx. Następnie odwracamy się bokiem i podpieramy się jednym przedramieniem o twarde podłoże. Jeżeli nasza pozycja jest stabilna, to zaczynamy unosić tułów w górę i w dół, nie dotykając podłoża.

Przysiad na jednej nodze – chwytamy uchwyt w dwie ręce. Jedna noga nie styka się z podłożem, a na drugiej nodze wykonujemy pełny przysiad. Ciało musi być napięte, dzięki temu zachowamy równowagę.

Wszystkie te ćwiczenia z taśmą trx powinno się wykonać w 3 – 4 seriach, po 15 powtórzeń. Trening najlepiej wykonywać 3 razy w tygodniu.

3. Ćwiczenia z taśmą trx – zalety

Ćwiczenia z taśmą trx posiadają bardzo wiele zalet, do których można zaliczyć:

  • poprawę siły mięśniowej;
  • redukcję cellulitu;
  • poprawę napięcia oraz jędrności skóry;
  • lepszą równowagę i stabilizację ciała;
  • lepszą kondycję fizyczną;
  • stabilizację stawów;
  • szybkie spalanie kalorii.

Dzięki regularnym ćwiczeniom z taśmami trx zauważymy szybkie efekty, dzięki którym jeszcze chętniej będziemy wykonywali każdy trening. Pamiętajmy, że przed każdym treningiem należy wykonać rozgrzewkę, a po zakończonym treningu rozciąganie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.