Trwa ładowanie...

Efekty zumby – zajęcia, zalety, spalanie kalorii

Efekty zumby są widoczne niemalże natychmiastowo. Zumba jest sportem bardzo dynamicznym, podczas którego szybko spalimy kalorie. Zapisując się na zajęcia zumby, zauważymy wiele pozytywnych zmian: lepsza sylwetka czy poprawa samopoczucia. Regularne treningi zumby przynoszą długotrwałe i widoczne efekty, o których marzy wiele kobiet.

spis treści

1. Efekty zumby - zajęcia

Zumba, to połączenie elementów aerobiku, sztuk walki, tudzież tańca. Zajęcia zumby mają na celu przede wszystkim rozładowanie stresu oraz dają ujście codziennej rutynie. Kobiety zapisując się na zajęcia zumby, są nieświadome dodatkowych, miłych i szybkich efektów zumby, które ta gwarantuje, jeżeli trenujemy regularnie.

Zobacz film: "Zumba"

Tańcząc zumbę, można poprawić swoją kondycję fizyczną, wzmocnić mięśnie oraz stracić kilka kilogramów. Oprócz tego zajęcia zumby sprawią, że ciało nabiera jędrności, a umysł staje się o wiele bardziej pozytywnie nastwiony do codziennych wyzwań. Trening zumby odbywa się przy dynamicznej i rytmicznej muzyce. Trening ma być przyjemny, jednak w trakcie zajęć w większości wykonywane są ćwiczenia cardio, podczas których stracimy najwięcej kalorii. Dzięki takiemu treningowi efekty zumby są szybko odczuwalne i widoczne.

Tańcz i chudnij - sprawdź, dzięki którym tańcom schudniesz najwięcej
Tańcz i chudnij - sprawdź, dzięki którym tańcom schudniesz najwięcej [9 zdjęć]

Taniec to radosna forma ćwiczeń fizycznych – pozwala na ekspresję oraz zachowanie odpowiedniej wagi

zobacz galerię

2. Efekty zumby - zalety

Efekty zumby można bardzo szybko zauważyć i poczuć. Dzięki zumbie poprawi się nie tylko wygląd naszego ciała, ale także nastawienie. Zalet zumby jest dużo, a niektóre z nich bardzo zaskakują.

Trening zumby usprawni kondycję fizyczną - regularnie uprawianie jakiekolwiek sportu gwarantuje, że będziemy sprawniejsi, będziemy się mniej męczyć i dłużej wytrzymamy na jednym treningu bez zbędnej przerwy na złapanie oddechu. Efekty zumby są również zaskakujące, zumba wymaga od nas bycia w ciągłym ruchu, co przekłada się na poprawę kondycji.

Trenując zumbę, pozbędziemy się monotonii - jeżeli każdego dnia wykonujemy podobne czynności, a chcielibyśmy zaznać odrobiny szaleństwa i sprawdzić się podczas innego wyzwania, to wybierzmy zumbę.

Dzięki zumbie poznamy nowych ludzi - na zajęcia zumby przychodzi bardzo wiele osób, w związku z tym możemy nawiązać nowe znajomości.

Zumba, wyzwoli pozytywną energię i uwolni hormon szczęścia - na zajęciach zumby zazwyczaj panuje bardzo przyjazna atmosfera. Uczestnicy zajęć mają na twarzy nieustający uśmiech, który jest wynikiem wydzielających się podczas treningu endorfin. Po zajęciach zumby chce się więcej i ma się więcej energii, nawet jeżeli treningi odbywają się w godzinach wieczornych. Pozytywna energia i uśmiech to najważniejszy efekt zumby.

Treningi poprawią wygląd i jędroność skóry - regularne zajęcia zumby, przynoszą także spektakularne efekty naszej skórze. Wiotkie dotychczas ciało zaczyna się wysmuklać, a skóra napinać i ujędrniać. Sylwetka zaczyna nabierać ładnego, wysportowanego kształtu.

Zumba pozwoli poznać świadomość własnego ciała - wiemy, jak wiele jest w stanie pokonać nasze ciało, co może wykonać, a czego nie jest w stanie pokonać. Jednak podczas treningów ciało się rozwija, dlatego jest w stanie „stawiać czoła” nowym wyzwaniom.

3. Efekty zumby – spalanie kalorii

Podstawowym efektem zumby jest szybki spadek masy ciała i zmniejszenie się obwodów. Podczas jednego treningu zumby można spalić nawet 500 kcal. Aby efekt zumby się utrzymywał, a stracone kilogramy nie powróciły, to nauka zumby powinna odbywać się przynajmniej trzy razy w tygodniu, od 30 do 60 minut.

Musisz to wiedzieć

Efekty zumby są zauważalne przez wiele kobiet. Na zajęciach zumby można zauważyć, jak bardzo rozwijają i zmieniają się uczestniczki zajęć. Również na forach internetowych kobiety chwalą się, jak spektakularne efekty dają im regularne treningi zumby.

Efekty zumby – zajęcia, zalety, spalanie kalorii
Efekty zumby – zajęcia, zalety, spalanie kalorii
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.