Trwa ładowanie...

Rolki - sport aerobowy, efekty, poprawna technika

Jazda na rolkach uważana jest za jeden z najprzyjemniejszych, ale także najzdrowszych sportów, które uprawiać może każdy, bez względu na wiek i bez potrzeby kupna drogiego lub skomplikowanego sprzętu. Jazda na rolkach daje nam okazję do świetnej zabawy z partnerem lub całą rodziną, ale jest też świetną metodą spalania tłuszczu i poprawy kondycji. Jazda na rolkach odpowiada za przyspieszenie procesu spalania tłuszczu i zwiększenie koordynacji ruchowej.

Zobacz film: "Dlaczego warto jeździć na rolkach?"

spis treści

1. Jazda na rolkach - sport aerobowy

Jeśli będziemy uprawiać jazdę na rolkach regularnie, dwa lub trzy razy w tygodniu przez dłuższy czas, będziemy mogli w szybki sposób stracić zbędne kilogramy. Jeden wypad na rolki może umożliwić nam spalenie nawet 700 kalorii, co jest bardzo dużą ilością. Podczas jazdy na rolkach powinniśmy ćwiczyć z intensywnością, dzięki której poczujemy zwiększone tętno, jednak nie powinniśmy się przemęczać.

Jazda na rolkach to jeden ze sportów aerobowych, które charakteryzują się dobrym wpływem na naszą kondycję i ogólne zdrowie. Jazda na rolkach wzmacnia serce, a także ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego układu krążenia.

Oprócz układu krwionośnego, jazda na rolkach to świetny sposób na rozwinięcie mięśni nóg i pośladków, a co za tym idzie, zdobycie smukłej i atrakcyjnej sylwetki. W jazdę na rolkach najbardziej zaangażowane są mięśnie czworogłowe nóg oraz mięśnie pośladków.

Jazda na rolkach dodatkowo pomoże nam wzmocnić mięśnie grzbietu i mięśnie brzucha, gdyż w czasie jazdy na rolkach odpowiadają one za prawidłową postawę i utrzymanie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji.

Najmodniejsze rodzaje aktywności fizycznej
Najmodniejsze rodzaje aktywności fizycznej [10 zdjęć]

To dyscyplina łącząca w sobie cechy baletu i fitnessu. Doskonale wpływa na mięśnie kręgosłupa i postawę...

zobacz galerię

2. Jazda na rolkach - efekty

Podczas jazdy na rolkach oddychamy świeżym powietrzem, gdyż jest to sport który musimy wykonywać na zewnątrz. Trening wykonywany na świeżym powietrzu jest zdrowszy od tego wykonywanego w zamkniętych pomieszczeniach siłowni czy sali treningowej.

Jazda na rolkach jest sportem bezpiecznym, a w razie sprzyjającej pogody możemy nawet zastanowić się nad wymianą samochodu na rolki, i na przykład do pracy dojeżdżać właśnie na nich.

Jakie są efekty jazdy na rolkach? Jazda na rolkach wpłynie na nas również odprężająco i zmniejszy poziom stresu, co czyni ją idealną rozrywką po ciężkim dniu pełnym obowiązków. Jazda na rolkach może być intensywnym ćwiczeniem testującym naszą kondycję, lecz jeśli nie mamy ochoty na tak intensywne doznania, możemy wybrać się na przejażdżkę ze znajomymi, co rozwinie nasze kontakty towarzyskie.

3. Jazda na rolkach - poprawna technika

Jazda na rolkach, jak każdy sport, powinna być wykonywania z odpowiednią techniką. Podczas jazdy na rolkach nie powinniśmy odpychać się do tyłu, a na boki, inaczej nie będziemy w stanie nabrać odpowiedniej prędkości. W czasie jazdy na rolkach, nasze nogi powinny tworzyć kształt litery V. Nasze nogi powinny być w pozycji lekko ugiętej, dzięki czemu będą lepiej amortyzować wstrząsy, oraz dadzą nam większą stabilność i lepszą kontrolę przy rozwijaniu większych prędkości.

Jeśli jedziemy po równej nawierzchni, powinniśmy cały czas patrzeć przed siebie, nawet jeśli z początku strach przed utratą równowagi będzie nas skłaniał do patrzenia w dół. Z czasem będziemy mogli opanować kolejne elementy techniki jazdy na rolkach, takie jak skręty i hamowanie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.