Trwa ładowanie...

Masażer shiatsu

Jeżeli masz wskazania do masażu shiatsu, ale nie masz czasu na wizyty w gabinetach masażu, nie przejmuj się. Masażer shiatsu to świetna alternatywa dla masażu shiatsu u masażysty. Jest to szczególnie korzystne dla osób zabieganych, które nie mają czasu na ustalanie wizyt w salonie. Oprócz tego, na dłuższą metę jest to oszczędność pieniędzy – jednorazowy wydatek pozwala na dowolną ilość masaży w każdym dogodnym dla nas momencie. Duża różnorodność utrudnia jednak podjęcie decyzji o zakupie. Jak wybrać najlepszy masażer shiatsu?.

spis treści

1. Co trzeba wiedzieć o masażerach shiatsu?

Przede wszystkim, masażery shiatsu mogą mieć dwie formy:

Zobacz film: "Jak wykonać masaż leczniczy?"

  • masażer w formie maty masującej,
  • masażer w formie fotela.

Maty masujące są bardziej „mobilne”. Można je wziąć na urlop, aby na wyjeździe też cieszyć się masażem (i nie przejmować się dolegliwościami podczas podróży), a nawet do biura. Kładzie się je na dowolnym fotelu, aby móc z nich korzystać. Często posiadają też specjalne paski, aby unieruchomić masażer na fotelu. Są tańsze niż fotele z masażem. Fotele z masażem są bardziej stacjonarne. Nie można ich wziąć ze sobą wszędzie. Są też droższe od innych rozwiązań. Wiele osób jednak twierdzi, że masaż z pomocą fotela jest skuteczniejszy niż masaż z pomocą maty. Zapewniona jest także wygoda podczas masażu, a oparcie można regulować. Oprócz tego, fotele do masażu mają zazwyczaj więcej możliwości niż zwykłe maty, na przykład bezprzewodowego pilota do kontrolowania intensywności masażu shiatsu.

W masażerach jest zwykle trzystopniowa regulacja siły masażu. Zmniejszamy lub zwiększamy intensywność masażu za pomocą przycisku. Zazwyczaj też można włączyć sobie masaż całych pleców lub tylko ramion, centralnej części czy dołu pleców. Nie ma aż takich możliwości, jak w przypadku masażu manualnego, kiedy możemy powiedzieć masażyście, gdzie masaż jest najbardziej potrzebny, wybrania techniki masażu. To jedna z wad elektronicznych masażerów.

Masażery do masażu shiatsu mają często funkcję ogrzewania. Ciepło pozwala mięśniom rozluźnić się i zwiększa efekty masażu. W większości modeli masaż wykonywany jest przez 15-20 minut, po czym urządzenie się wyłącza. Ma to na celu zapobiegnięcie przegrzaniu i szybszemu zużyciu. Jest to też korzystne, jeśli osoba masowana usnęła na fotelu.

2. Jak wybrać masażer dla siebie?

Przed zakupem trzeba wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Czy będziemy korzystać z masażera głównie w domu, czy chcemy brać go ze sobą na wycieczki czy wyjazdy na działkę? W zależności od tego można zdecydować się na masażer-fotel lub masażer-matę. Dość istotną rolę odgrywa tu także aspekt cenowy. Jeśli dysponujemy mniejszą sumą pieniędzy, mata do masażu będzie lepszym rozwiązaniem.

Kolejną ważną rzeczą jest rozmiar masażera. Efekt masowania tym samym masażerem może być zupełnie inny u osoby wysokiej i niskiej, gdyż masowane będą inne punkty na ciele. Aby mieć pewność, że masaż shaitsu będzie odpowiedni dla nas, trzeba wypróbować masażer przed zakupem. Masażer powinien obejmować całe plecy, nie tylko ich część.

Trzeba także wziąć pod uwagę długość kabla masażera. Jeśli będzie zbyt krótki, utrudni to korzystanie z niego. Niektórzy bardzo sobie chwalą obecność pilota, inny twierdzą, że bardzo łatwo go zgubić i preferują używanie kontrolek bezpośrednio na macie lub fotelu.

Masażer shiatsu
Masażer shiatsu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.