Trwa ładowanie...

Piosenki do biegania - wybór, słuchawki, bezpieczeństwo

Avatar placeholder
23.04.2021 12:42
Piosenki do biegania - wybór, słuchawki, bezpieczeństwo
Piosenki do biegania - wybór, słuchawki, bezpieczeństwo (123RF)

Piosenki do biegania mogą umilić codzienne ćwiczenia i jogging. Chociaż wielu osobom piosenki do biegania nie są potrzebne, to inni stopniowo przekonują się do motywującej siły muzyki. Jaką wybrać muzykę do biegania? Jakie dobrać słuchawki do muzyki do biegania? O czym warto pamiętać podczas słuchania piosenek do biegania?

spis treści

Bieganie ze słuchawkami na uszach to świetne połączenie, pozwalające nam nie tylko uzyskać lepszą motywację do ćwiczeń, ale także lepiej zrelaksować się podczas biegu słuchając naszych ulubionych przebojów. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie podczas słuchania piosenek do biegania.

1. Piosenki do biegania - muzyka

Wielu sportowców w wywiadach mówi o swojej ulubionej piosence do biegania. Według nich, muzyka do biegania pomaga osiągać lepsze rezultaty w krótszym czasie i umila czas, w którym wykonujemy ćwiczenia.

Zobacz film: "Dlaczego zawody biegowe?"

Serwis muzyczny oferujący streaming Spotify opublikował listę 50 najpopularniejszych piosenek wśród biegaczy. Niektóre z nich mogą okazać się przydatne do stworzenia własnej listy muzyki do biegania.

Na pierwszych miejscach mamy takich wykonawców, jak Beyonce z piosenką Run the World (Girls), Duke Dumont i jego letni hit Ocean Drive czy Katy Perry z utworem Dark Horse.

10 powodów, aby biegać
10 powodów, aby biegać [10 zdjęć]

Jeśli zależy ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów, włóż wygodne buty i idź pobiegać. 30 minut biegania

zobacz galerię

Na liście muzyki do biegania nie brakuje też starszych piosenek, takich jak Eye of the Tiger zespołu Survivor, który jest niemal oficjalnym hymnem wszystkich biegaczy i sportowców, i jest uznawany za najbardziej motywującą piosenkę na świecie.

Oprócz popu i rocka, na liście znajdują się raperzy, tacy jak Drake i Snoop Dogg lub elektronika w postaci duetu Major Lazer. Takiej muzyki motywacyjnej słuchają zawodowi biegacze, więc nam również powinna ona pomóc w poprawianiu naszych sportowych osiągów.

2. Piosenki do biegania - słuchawki

Wiele osób od dawna praktykuje trening z muzyką. Jeśli również chcemy rozpocząć bieganie z muzyką, musimy wybrać do tego celu nie tylko odpowiednie utwory motywujące i stworzyć listę piosenek do biegania, ale także dobrać odpowiednie słuchawki.

Najlepsze słuchawki do biegania to te, które przeznaczone są specjalnie do uprawiania sportu. Poza tym, muszą one także być dopasowane do naszego ciała, ponieważ nic tak nie rozprasza podczas treningu, jak ciągle wypadające i plączące się słuchawki.

Najlepsze słuchawki do biegania powinniśmy wybrać z trzech kategorii - słuchawek dousznych, tzw. kanałowych, które dzięki specjalnemu kształtowi i gumowej nakładce mocno trzymają się w naszej małżowinie.

Słuchawki z zausznikiem, czyli specjalną nakładką, która utrzymuje nasze słuchawki przy zewnętrznej stronie ucha, co gwarantuje, że nie wyślizgną się podczas biegu, to kolejna opcja. Ostatnią są słuchawki z pałąkiem, który nosimy na szyi lub głowie.

Słuchawki do biegania wyposażone w pałąk są stabilne, a także oferują dodatkowe miejsce na przyciski zmiany utworu i regulacji głośności, co oszczędzi nam gorączkowego klikania w telefon, podczas gdy powinniśmy się skupić na treningu.

3. Piosenki do biegania - bezpieczeństwo

Jeśli w celu słuchania piosenek do biegania zdecydujemy się na kupno słuchawek dousznych, ograniczymy w znacznym stopniu dźwięki dobiegające do nas z otoczenia. Piosenki do biegania sprawią, że nie usłyszymy ludzi oraz aut.

Słuchając muzyki do biegania i nie mając kontaktu z otoczeniem można doprowadzić do wypadków. Warto zatem pamiętać, aby podczas biegania z muzyką ważny jest wybór odpowiedniego otoczenia.

Muzyka do treningu może przeszkadzać nam w treningu w zatłoczonym mieście, pełnym samochodów, ludzi i rowerów, jednak będzie idealnym rozwiązaniem w mniejszych miastach, wsiach, lub mało uczęszczanych drogach i w parkach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze