Trwa ładowanie...

Rękawice bokserskie – zalety, wybór, cena

Dla laika sportów walki wybór rękawic bokserskich jest prosty, jednak dla profesjonalnego pięściarza bardzo trudny. Rękawic bokserskich jest bardzo wiele rodzajów, dlatego trudno zdecydować się na ten najlepszy. Jeżeli nie macie pojęcia, jakimi kryteriami kierować się podczas doboru rękawic bokserskich, to poniżej przedstawię kilka przydatnych wskazówek.

Zobacz film: "Kick-boxing - uderzenia"

spis treści

1. Rękawice bokserskie – zalety

Rękawice bokserskie są podstawowym elementem wielu pięściarzy. Dzięki rękawicom bokserskim możemy zadbać o bezpieczeństwo i zmniejszyć wystąpienie urazów i kontuzji. Rękawice bokserskie chronią ręce przed ciosami, a także amortyzują ciosy.

Dzisiaj rękawice bokserskie znacznie się od siebie różnią wglądem, wagą, rozmiarem. W środku rękawicy bokserskiej znajduje się specjalne wypełnienie, w które dopasowuje się ręka. Sporty walki, w których walczy się w rękawicach bokserskich, charakteryzuje wybór konkretnych rękawic. W związku z tym inne wybierze osoba uprawiająca boks, a inne ktoś, kto walczy muay thai.

Który sport spala najwięcej kalorii?
Który sport spala najwięcej kalorii? [15 zdjęć]

Sport przyspiesza przemianę materii i pomaga w zdrowy sposób pozbyć się tłuszczu z ciała. To jeden z

zobacz galerię

2. Rękawice bokserskie – wybór

Kupując rękawice bokserskie, należy kierować się kilkoma kryteriami wyboru. Aby dopasować rękawice bokserskie, musimy zwrócić uwagę na wiele parametrów, które przedstawię poniżej.

2.1. Rozmiar

Rozmiar często rozumiany jest jako waga rękawic bokserskich i to po wadze wybieramy rozmiar rękawic bokserskich. Waga rękawic bokserskich podawana jest w uncjach. Jedna uncja to około 28,5 g. Niektóre rękawice bokserskie (zwłaszcza różnych producentów) teoretycznie mogą mieć tę samą wagę, ale różny rozmiar.

Można jednak podzielić wagę rękawic bokserskich na:

  • 6 do 8 oz (uncji) – to rękawice charakteryzujące się małym rozmiarem, są najlepsze dla kobiet o niewielkich dłoniach tudzież dzieci;
  • 10 do 12 oz – tej ciężkości rękawice bokserskie są idealne do codziennego treningu, będą pasowały na większość męskich dłoni;
  • 14 do 20 oz – te rękawice nadają się do walk, bardzo dobrze amortyzują ciosy, nie powodując kontuzji.

Pod rękawice bokserskie warto założyć bandaże elastyczne. Dzięki nim rękawice nie będą się ślizgały na dłoniach i będą lepiej leżały.

2.2. Materiał

Można wybrać rękawce bokserskie z materiału naturalnego oraz syntetycznego. Rękawice naturalne będą trwalsze, jednak droższe. Jeżeli zaczynamy swoją przygodę z walką wręcz, to postawmy na rękawice syntetyczne, również są dobrej jakości, a charakteryzuje je niższa cena.

2.3. Zapięcie

Rękawice bokserskie mogą być sznurowane oraz zapinane na rzepy. Lepsze są te zapinane na rzepy, z tego względu, że szybciej można je założyć i ściągnąć. Wiązane rękawice bokserskie zakłada się znacznie dłużej, jednak do walk profesjonalnych będą lepsze.

2.4. Wypełnienie

Wypełnienie rękawicy bokserskie także jest ważne. Należy wybrać takie, w którym ręka będzie się mniej pociła. Pot wzmaga ślizganie się rękawic, co znacznie utrudnia walkę.

Jeżeli jesteśmy początkującymi sportowcami, to warto zakupić rękawice syntetyczne, są tańsze, ale równie dobre. Oczywiście, jeżeli jesteśmy profesjonalistami i chcemy inwestować w lepszy sprzęt, to zróbmy to. Warto mieć porównanie, w których rękawicach bokserskich walczy nam się lepiej.

3. Rękawice bokserskie – cena

Musisz to wiedzieć

Cena rękawic bokserskich uzależniona jest od wyżej wymienionych czynników. Rękawice ze skóry naturalnej będą droższe i zapłacimy za nie od 150 do nawet kilkaset złotych. Natomiast rękawice ze skóry sztucznej są znacznie tańsze, jest to wydatek rzędy 40 do 100 złotych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.