Trwa ładowanie...

Runmageddon - zasady, dla kogo, informacje dla uczestników, miejsce

Avatar placeholder
29.04.2021 12:57
Runmageddon - zasady, dla kogo, informacje dla uczestników, miejsce
Runmageddon - zasady, dla kogo, informacje dla uczestników, miejsce

Runmageddon to wyścig nazywany także piekielnym biegiem, w którym zawodnicy pokonują ekstremalnie trudne przeszkody, oraz są zmuszeni do współpracy ze sobą, aby mogli dotrzeć do mety. Ten nowy rodzaj sportu zdobywa coraz większą ilość osób biorących w nich udział. Na czym polega Runmageddon i jakie przeszkody muszą pokonać osoby w nim startujące?

spis treści

1. Runmageddon - zasady

Runmageddon nie jest zwykłym wyścigiem biegowym, w którym zawodnicy muszą jedynie pokonać dany dystans w odpowiednio krótkim czasie. To bieg, który urozmaicony jest wieloma przeszkodami, które pokonać możemy tylko dzięki dobrej kondycji, sile i motywacji. Runmageddon nie jest biegiem dla osób niedoświadczonych bądź bez odpowiedniej kondycji fizycznej - organizatorzy Runmageddonu za każdym razem dokładają wszelkich starań, aby tegoroczna trasa usiana była pułapkami dostarczającymi piekielnych wrażeń.

Poza biegiem, pokonanie trasy Runmageddonu wymaga od nas skakania, wspinania się po linie, która rozwieszona jest nad wodą, czołgania się w gęstym błocie, wdrapywania się na ogromne ściany skalne i lodowe, przedzieranie się przez gęsty dym niemal uniemożliwiający widzenie, czy przechodzenie przez zawieszone nisko na ziemią zasieki.

Zobacz film: "Runmageddon Hardcore - Warszawa"
Runmageddon to ekstremalny bieg z przeszkodami, przeznaczony dla osób chcących przetestować swoje umiejętności i wytrzymałość
Runmageddon to ekstremalny bieg z przeszkodami, przeznaczony dla osób chcących przetestować swoje umiejętności i wytrzymałość (123RF)

2. Runmageddon - dla kogo?

Runmageddon to dobra alternatywa dla osób znudzonych zwykłymi biegami ulicznymi, oraz osób szukających mocnych wrażeń. Uczestnicy Runmageddonu zapytani o motywację do startu w kolejnej edycji zawodów najczęściej wskazują na potrzebę zmiany stylu życia, chęć samorealizacji i złamania rutyny, która towarzyszy im w codziennym życiu.

Wielu biegaczy startujących w Runmageddonie chce postawić przed sobą naprawdę trudne zadanie, takie, które pozwoli im z dumą spojrzeć na swoje osiągnięcia. Kobiety biorące udział w Runmageddonie zdarzają się równie często jak mężczyźni, co udowadnia, że każdy chce się sprawdzić, lub po prostu dobrze się bawić, niezależnie od płci.

Jednak do zawodów powinny podchodzić osoby, które dużo trenują, gdyż Runmageddon, jest naprawdę wykańczający fizycznie. Niedostateczne przygotowanie może narazić uczestników na liczne kontuzje i urazy.

10 powodów, aby biegać
10 powodów, aby biegać [10 zdjęć]

Jeśli zależy ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów, włóż wygodne buty i idź pobiegać. 30 minut biegania

zobacz galerię

3. Runmageddon - informacje dla uczestników

Udział w Runmageddonie brać mogą osoby powyżej 18 roku życia, jednak już od 16 roku życia można brać udział w projekcie Rekrut, który wymaga zgody rodzica. Dla młodszych osób przygotowana jest specjalna seria Kids.

Runmageddon organizowany jest przez fundację Runmageddon oraz Extreme Events. Koszt wzięciu udziału w edycji biegu Runmageddon Classic, na który składa się 12 km trasy i ponad 50 przeszkód, to 219 zł.

Inne dostępne warianty Runmageddonu to Runmageddon Hardcore - półmaraton naszpikowany ponad siedemdziesięcioma przeszkodami oraz Runmageddon Ultra - pełny maraton, na którym znajduje się ponad 140 przeszkód, których pokonanie pozwoli sprawdzić się nawet najbardziej zapalonym fanom biegów.

ZOBACZ TAKŻE:

4. Runmageddon - miejsce

W tegorocznej edycji odbywa się tak zwana Korona Runmageddonu - cztery biegi w czterech stronach Polski, na północy w Trójmieście, na południu Beskidy, na wschodzie Warszawa i Mazury, na zachodzie Poznań i Wrocław. Dla osób, które przebiegną wszystkie cztery wyścigi przeznaczona jest specjalna nagroda.

Runmageddon odbywa się regularnie w wielu miejscach Polski, a pełną listę miast można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej Runmageddonu (runmageddon.pl). Z całą pewnością nie każdy będzie miał blisko na zawody, jednak taka przygoda warta jest przeżycia i czynnego udziału.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze